E36 330 (ex 320) || jaaniskal

Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

25 Mai 2015, 21:37

Čau, čau visi!
Beidzot man ir uzradies kāds brīvāks brīdis, kad varu uzcept rakstiņu arī par savu mazulīti :D

Par e36 iegādi jau biju domājis sen, bet vajadzēja vēl nokārtot tiesības, sadabūt naudēnu utt. Respektīvi ir tā, ka mašīna garāžā ievācās īsi pirms pagājušā gada (2014.) Ziemassvētkiem, bet tādā reālā, braucamā kārtībā bija tikai uz februāra vidu (šogad - 2015.).

Tātad, par ko es īsti runāju? Man ir melna 92. gada 320 kupeja. Salonā viss ir kā nākas - melns (tiešām labā stāvoklī) ādas salons, dalītā klimata kontrole (kas tomēr ir daudz patīkamāk, nekā tie 3 oldschool kloķi), kondiška (neesmu gan pārliecināts vai strādā) un pats galvenais, ka nenojāts motors.
Attēls

Attēls

Attēls

Nu ok, uz doto brīdi noteikti ir mazliet jau sačakarējies tas motors, jo vienu brīdi gāzās tā pamatīgi eļļa ārā, ka kaut kādas sekas ir neatgriezeniskas. Bet nu pagaidām vēl viss ripo, tā kā motora maiņu pataupīšu vēlākam.

Mašīnīte ieradās jau mazliet nolocīta, tāpēc pagāja ilgs laiks, kamēr pa vakariem tā cēlās augšā. Šeit jāsaka paldies BUHARDI, bez kura visdrīzāk man nebūtu šitā tačka :)

Bet tad nu tā, re kur 2 bildītes, kā izskatījās, kad bembītis tika dabūts:
Attēls

Attēls


Principā situācija bija tāda, ka vadītāja puses durvis un spārns bija iemīcīti, kas bija jāmaina. Tur pat vadītāja pusē bija jāmaina arī priekšējais plaukts, vajadzēja visas priekšējās lampas, bamperi utt. Nu beigās savācās visādi sīkumi. Nu ko, darbi sākās...
Attēls

Attēls

Attēls


Almost done!
Attēls

Attēls


Un principā kā jau pirmīt minēju, uz februāra vidu viss bija nomainīts - lampas sadabūtas, rati arī iegādāti (kā nekā bija ziema, vajadzēja gan riepas, gan bleķus):
Attēls

Attēls



Bet nu, protams, ja ir mašīna, nekad nav tā, ka nav ko darīt. Viss tika smuki nokrāsots, iegādāti baltie pavaroti priekšā, nopirkts maģītis... Kopumā sāka izskatīties jau pēc mašīnas:
Attēls



Labi, man apnika gari stāstīt :D Īsumā, kas vēl bija izdarīts - saliktas koilas, nopirkti china mouldingi, pāršūtas abšifkas, nomainīts vējstikls pa kuru gandrīz visā garumā jau bija plaisa, un kopumā viss izskatījās kaut kā šādi uz beigām:
Attēls

Attēls

Un šeit ar ripuļiem priekš skates:
Attēls


Jā, vispār runājot par skati - protams, ka neizgāju ar pirmo. Tagad ir slimības lapa, jāsataisa visādi nieki, no kuriem 2 lietas jau izdarītas - jānomaina priekšējā, kreisā atstaite un jāizlaiž bremžu trubiņa amītim pa pareizo pusi. Palicis vēl ir sataisīt taurīti, jāizskrūvē āķis (zinājāt, ka tas ir bīstams elements? :D ) un jāskatās, kas notiek ar sliekšņiem, jo man teica, ka it kā jāmetina. Bet man jau baigā aizdoma, ka tie ir mani nenostirpinātie spārni apakšdaļā...


Ak, gandrīz jau aizmirsu - pavisam nesen (pagājušonedēļ ceturtdien) gadījās neliela ķibelīte, kā rezultāta nolauzu aizmugurējo plauktu, ielocīju disku, nolauzu pasažiera spogulīti un mazliet noskrāpēju visu labo sānu:
Attēls

Attēls

Velkot uz evakuatora jau virsū var redzēt, kā rats mazliet izlocījies...
Attēls


Un 2 bildes, ko, iespējams, nekur citur neredzēsiet, tieši no notikuma vietas:
Attēls

Attēls



Tas pagaidām arī viss. Noteikti uzdrukāšu vēl drīzumā, kad bembītis būs atkal ripojams! :)
Pēdējais labojis jaaniskal - 12 Okt 2017, 12:35, kopā labots 1 reizi.
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
Linda
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 2798
Pievienojies: 23 Feb 2013, 22:23
Braucu ar: netīru 3.0
Atrašanās vieta: Lielvārde
Reputācija: 14
 

25 Mai 2015, 22:39

Redzēju Tevi ceturtdien... Auto jau tīri pieklājīgs, tikai karma laikam slikta, ja visu laiku apskadēts tiek :D
It's all about the win

bmwparadise - lietotas BMW rezerves daļas no Vācijas, par kosmosa cenām :gigigi:
Profila bilde
Dj Plosky
Ziņojumi: 2740
Pievienojies: 12 Mar 2012, 20:18
Braucu ar: ER2
Atrašanās vieta: Ezernieki, Rīga
Reputācija: 13
 

25 Mai 2015, 22:48

To karmu sauc starplika starp stūri un beņķi! :hahaha:
d[-_-]b
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

25 Mai 2015, 23:30

Ceturtdiena vispār bija briesmīga diena. Pēc darba apmēram stundu centos iekāpt mašīnā - iekāpu, piešķīlu, pīpēju, ielieku jaku mašīnā, pietaisu durvis un... YES!!! Netieku vairs iekšā! Labi, ka neaiztaisīju kārtīgi ciet - kupejām paliek tā šķirba vēl vaļā. Un pēc tam nākamā scēna jau uz tilta. Un pēc tam vēl jautrais ceļš uz garāžu, kur pa ceļam uz Zemitānu tilta tā arī paliku un gaidīju evakuatoru :D
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
Lavriks
Ziņojumi: 648
Pievienojies: 22 Okt 2014, 16:36
Braucu ar: M50
Atrašanās vieta: Rīga

26 Mai 2015, 08:12

ir kupejas melnas durvis,pilnīgi plikas un visas iekšas arī.Stikli un spoguļi. ja kas pm! Atdodu pa lētam! Guļ garāžā un aizņem vietu! :giggle:
:lol:
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

28 Mai 2015, 19:39

Tāks, bembītis atkal ir ripošanas stāvoklī. Nelaimīgās avārijas sekas novērstas, vismaz tehniskās. Uz apdrošināšanu arī biju, iekļāvos termiņos. Tagad jāsāk štukot, ko lai dara ar durvīm un spārnu, kas tika noskrāpēts + jānopērk klipši, lai mouldingus varētu pielikt atpakaļ. Ak, pareizi, vēl vajag aizvest izvalcēt diskus.

Noteikti šīs nedēļas nogalē vai jaunajā nedēļā sametīšu kaut ko, kas izdarīts :)
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

11 Jūn 2015, 22:30

Ta-da-da-damm...

Beidzot trāpījās brīvāks brīdis, lai iespamotu jaunumus.

Viss sākās ar avārijas seku likvidēšanu, proti, mazliet notīrīju durvis, un nemaz tik traki vairs neizskatās. Gandrīz pat nevar pateikt, ka ir kaut kas noticis (1. postā var apskatīt kā izskatījās viss sāns pēc neveiksmīgā atgadījuma).
Attēls



Kā nākamais veiksmīgais piedzīvojums ir... Izgāju tehnisko apskati! Yes!! Otrs laimīgākais moments manā dzīvē (pirmais bija dabūt tiesības :D). Aizbraucu sestdienā, neilgi pirms darba laika beigām. Stundu nogaidīju, beidzot tiku iekšā. Viss forši. Sliekšņi iepriekšējā piektdienas vakarā/naktī salāpīti, vēl sestdien no rīta/pa dienu salabots amītis, pievilkta rocene un WHOLA! Piekasījās gan par kreiso, priekšējo atsaiti (par kuru, starp citu, man bija 2nieks pirmīt ielikts), kura bija uzlikta labi, ja pirms nedēļas. Citēju +/- kā man teica: "Nu jā, es redzu, ka jauna, bet joprojām kratās. Laikam kāds brāķis gadījies...". Es pie sevis nodomāju, ka wtf? Kāds sakars? Bet nu par laimi čalis laikam gribēja ļoti tikt mājās, jo biju jau pa visu apskates angāru vienīgais palicis, un tāpēc par šito man neielika pat 1nieku.


Bet šodien paspēju beidzot pielikt punktu skaņas sistēmas apdeitam. Beidzot saliku gan priekšā pie kājām, gan abšifkās skaļrunīšus. Ņemot vērā, ka man tur vispār nebija nekas strādājošs, tad atšķirība ir jūtama. Vienīgi stulbi tas, ka pie kājām mazos 13cm skaļruņus nevar dabūt ar more basiem. Tur jau vajadzētu likt vismaz 16cm skaļruni. Bet nu ohh well, nesūdzos. Skaņa ir ļoti patīkama un tīra! :)
Attēls
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

28 Jūn 2015, 00:19

Damn, salīdzinoši vēls jau, bet izdomāju iespamot par dažām lietām, ko esmu izdarījis.

Esmu veiksmīgi izvalcējis visus savus skaistos diskus, kā arī sametinājis nolocīto disku (proti, ne jau es valcēju un metināju). Vēl tika iegādātas jaunas riepiņas priekšējiem ratiem, savādāk vecās gumijas biji ārā metamas - balansē kā gribi, mašīna tāpat velk uz labo pusi. Beidzot izbaudu kā ir ar skaistiem diskiem braukt taisni, nevis visu laiku cītīgi turēt stūri :D

Bet ir izdarīta vēl viena lietiņa - beidzot arī atrisināta kārbas problēma. Ja brauc virs 40km/h, tad nomest uz 2. robu bija nereāli - krakšķ, brakšķ un viss slikti. Un pēdējās dienās bija sajūta, ka ar kāju var spert robos. Beidzot var pa pilsētu arī kādu apdzīt :D Thanks G1RT5 par kārbu un Siikais par operatīvo darbību :supeer: :D
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
Kapteinis
Ziņojumi: 404
Pievienojies: 28 Jūn 2014, 05:01
Braucu ar: 4.44
Atrašanās vieta: Ogre

28 Jūn 2015, 01:35

Velk pa labi - tas nevar but atkarigs no balansesanas, bet pasas riepas ir bijusas skiibi nodilusas nepareizas savirzes deelj.
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

28 Jūn 2015, 02:19

Nu no sākuma man bija doma par to, ka nepareizi sabalansēts, bet pēc tam, kad nomainīju riepas, sapratu, ka riepām bija vaina :D

+ gan jau noderētu drīzumā aizbraukt uz savirzi...
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
DanielChannel
Ziņojumi: 56
Pievienojies: 10 Jan 2015, 00:45
Braucu ar: 318 Sedanu.
Atrašanās vieta: Rīga city

28 Jūn 2015, 03:12

Diski labi , man patīk! :)
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

27 Jūl 2015, 20:27

Hey yoo!
Gandrīz jau mēnesis pagājis kopš pēdējā posta, heh. Nu jā, šo mēnesi centos ekonomiski dzīvot, jo pagājušo mēnesi biju daudz ko jau sadarījis.

Vienīgais apgreids ir tikai izpūtējām bundulis jauns. Vecais bija viss izrūsējis un iekšpusē pilns ar sūdiem, kas kratījās visu laiku un radīja pretīgu skaņu.

Tagad bija plānos visādus sīkumus varbūt sataisīt, tāpēc iečeko listi zemāk - ja tev kas ir, droši raksti:
1. pilnais obc
2. miglas
3. fl panelis ar visu bardačoku
4. m stūre
5. m ōr china sliekšņu uzlikas (man ir it kā vecās uzlikas vēl, bet vienai tur stūris nograuzts, tāpēc ceru dabūt veselas no kāda)
6. m aizmugurējais bamperis vai pliks difuzors
7. priekšējam bamperim mouldings, kur liek āķi

Tenkjū par uzmanību! :)
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

07 Aug 2015, 13:42

Yo yo! Mazliet laiciņš ir pagājis, kā arī pašam tagad laiciņš ir, lai uzdrukātu ātri, kas jauns.

Ja neskaita, ka joprojām daudz ko gribi sadabūt, uz doto brīdi vismaz ir dabūta normālāka stūre un fl panelis. Check it belove! Before & after.
Attēls
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Kneiks
Ziņojumi: 317
Pievienojies: 24 Okt 2014, 20:38
Reputācija: 1
 

07 Aug 2015, 13:54

viss notiek pareizajā virzienā :super:
man personīgi patīk vairāk preface panelis, bet fl panelis un jaunā stūre piešķir salonam nedaudz fresh look :clap:
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

07 Aug 2015, 15:17

Exactly! Man personīgi labāk patīk fl, jo prefl tāds kantains, oldschool... Uzreiz vismaz 4 gadus jaunāka :D
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
JorensHS
Ziņojumi: 546
Pievienojies: 28 Dec 2014, 17:59
Braucu ar: 318i

07 Aug 2015, 15:33

Prefaceliftam man patīk plauktiņš, baigi ērta vieta kur glabāt skrūves salonu jaucot :D
Four doors, more whores.
Attēls
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

07 Aug 2015, 16:08

JorensHS rakstīja:Prefaceliftam man patīk plauktiņš, baigi ērta vieta kur glabāt skrūves salonu jaucot :D
Tieši priekš tādām pašām vajadzībām pats viņu mēdzu izmantot :D
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013
Profila bilde
Inferno
Ziņojumi: 2823
Pievienojies: 10 Okt 2014, 00:24
Braucu ar: Mercedes-Benz
Atrašanās vieta: Kapitolija
Reputācija: 7
 

07 Aug 2015, 16:14

Tantes runā, ka tas plauktiņš tikai tam vien noder. Reāli braucot (nesēņojot) viss no turienes lido ārā.
Profila bilde
JorensHS
Ziņojumi: 546
Pievienojies: 28 Dec 2014, 17:59
Braucu ar: 318i

07 Aug 2015, 19:15

Ir ir tā ar to ārā biršanu, lēzena mala tieši uz salona pusi, bet dēļ lēzenās malas šaibas kasīt no viņa ārā ir super ērti :D

Sent from my E2003 using Tapatalk
Four doors, more whores.
Attēls
Profila bilde
jaaniskal
Ziņojumi: 549
Pievienojies: 17 Mai 2015, 16:54
Braucu ar: E36 330 (ex 320)

10 Aug 2015, 23:40

Ups, sestdienas naktī sanāca paķert borģūru mazliet.
Attēls
Šodien izdevās tik daudz izdarīt kā dabūt pusasi, to nolocīto stieni, kuram vēl virsū ir tas plastmasas sūdiņš (hvz kā viņu sauc īsti), konstatēt, ka vajag arī atsaiti, jo tā ir vienkārši nolauzta un.... Pa lielam šodien atskrūvēta tikai pusass, bet tas jau ir lielākā daļa darba (vismaz no izjaukšanas procesa). Tā kā cerams, ka rīt jau ripošu atkal! :)
Ja nu kādam gribas pasekot līdzi manam e36: viewtopic.php?f=249&t=4013