E36-Violetā misija

Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 19:38

Sveiki. Esmu izlēmis padalīties ar savu pirmo auto un pirmo pieredzi vispār ar mašīnām un ar to, kā sākās mans pirmais projekta auto.
2016.gada augusta sākumā tika nopirkts violets E36 1995.gada ar rūpnīcas M paku un 2.8 vanos motoru.
Virsū jau bija BBS RC090 diski. TA tehnikas koilas, iemests fl panelis, kāds ar elkoņiem bija pārkrāsojis virsbūvi no lietus līnijas uz leju citā violetā tonī, špaktele bija iesēdusies un pārkrāsots pāri, krāsa vietām notecējusi un kāds uz jumta bija uzkāpis, bet biju uz viņu iekarsis un atkāpties negribēju.
Kā par nelaimi vai laimi pēc mēneša izbeidzās reduktora bukse, nepatīkamas sajūtas, gan jau katrs to ir izbaudījis. Un tā mašīna tika iestumta garāžā 14. septembrī un tad šis stāsts sākās.
Uzreiz gribu piebilst, ka iepriekšējās pieredzes ar metināmo aparātu, dzelžu locīšanu un mašīnām man nav bijis. Viss, kas būs redzams bildēs ir ar pirmo reizi, draugu padomiem un intro apmācību. Pievēršu uzmazību katram sīkumam, un veltu daudz laika, jo pārdot netaisos tik tuvā nākotnē un taisu priekš sevis nevis kā, vēlāk redzēsiet, iepriekšējie saimienki, lai tik izietu skati un iesmērētu nākamajam.
2016-2020
IMG_9713.jpg
34.jpg
Kas atklājās salonā, nekas labs, ruberoīds un vēlāk pateicos dievam, ka kāds no maniem pasažieriem nebija atstājis dibenu uz asfalta, jo nu sliekņa pusē, krēsla atbalsta vieta turējās uz loga līmes, ledusskapja un rūsas.
IMG_0152.jpg
Šofera puse.
IMG_0153.jpg
Pretīgākais tai visā bija tas bitums un ruberoīds, ne iekāpt, ne izkāpt no salona nepaliekot bez botām, izmēģināju šķaidītāju un lupatas, nekā. Tā kā salons jau bija izņemts, ķēros arī pie motora izņemšanas un visu vadu izņemšanas no salona, pečkas, stūres stieņiem, plastmasām, orģinālajiem skaņas izolācijas elementiem un visa pārējā, lai atstātu pliku bundžu un lai būtu ērtāk strādāt un nebūtu jābaidās kaut ko sabojāt, jo zināju, ka tas tik ātri nebeigsies.
Un tā nu ķēros pie flekša ar drāšu birsti un rāvu nost to riebeklību. Pa ceļam vēl izzāģējot to ko jau uzreiz redzēju, ka vajag likvidēt, bet pārējo ieraudzīju tikai pēc piķa noņemšanas.
Untitled.jpg
Tā nu lēnu garu, skaļi un netīri atbrīvojos no piķa un atklājās arī, ka virsbūve ir cietusi, locīti dzelži, šeit viena no vietām.
IMG_0386.jpg
IMG_0522.jpg
Kad salons bija tīrs, laiks bija apakšu atbrīvot no pretšķembu mastikas, bildē redzams, ka kritiskākās vietas ir izzāģētas. Šai brīdī jau jaunās grīdas detaļas bija samērītas un pasūtītas no 1mm dzelža.
IMG_0367.jpg
Kur gadījās, kur nē, jauna grīda :drink:
IMG_0506.jpg
IMG_0507.jpg
Ticiet vai, nē, bet ar manu 0% pieredzi 6h un grīda piemetināta uz dažiem punktiem, izlocīta trepīte, lai sekotu pēc iespējas vairāk orģinālam izskatam. Saku uzreiz, lētāk un ātrāk kā pielīmēt ruberoīdu ( Man tā vismaz liekas), jo abas loksnes kopā 40EUR pa draugu cenu. Protams, vēl ļoti daudz mazi sīkumi jāpiemetina un jāaizmetina visas vietas, bet šai brīdī jau sāku justies pozitīvi noskaņots. Jo darot melno darbu ( izjaukšanu) uz beigām jau nāca besis, jo progress nebija manāms, tik plikāka tā mašīna izskatījās.

Pienāca laiks pirmajam pirkumam elmi motorā.
IMG_0536.jpg
Nedaudz merīšanas un beidzot droši varēšu vizināt savus pasažierus. :clap:

Nogruntējot ar epoksīdu, laime nebeidza mani pamest. Apakša gan dabuja nedaudz ilgāk pagaidīt, jo gar sliekņiem nācās grīdu zem aizmugurējām beņķu vietām, celt par 2 cm augstāk, jo šai grīdai nav orģinālais, mazais pakāpiens no sliekšņa puses uz salonu.
Jums nav vajadzīgās atļaujas lai apskatītu šo pielikumu.
Pēdējais labojis Pandora - 25 Nov 2020, 11:08, kopā labots 4 reizes.
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 19:48

IMG_0543.jpg
IMG_0542.jpg
Jums nav vajadzīgās atļaujas lai apskatītu šo pielikumu.
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Lawwr
Ziņojumi: 1982
Pievienojies: 17 Mar 2012, 21:16
Braucu ar: 323i
Reputācija: 7
 

08 Jan 2017, 19:53

LePisec, šī ir tā skaistā kupeja pa limonādi, no Rēzeknes, par kuru liela daļa mīza karstu, tai skaitā es. :lol:
tomēr mēģināji vēlāk notirgot? ja atmiņa neviļ, stāvēja ss'a. :rolleyes:
anyyway, riktīgu huiņu veči sastrādājuši ir, bet vēlu veiksmi darbos! ;)
Profila bilde
DSSD
Ziņojumi: 257
Pievienojies: 05 Mai 2011, 23:57
Braucu ar: 3.0 kupeju

08 Jan 2017, 19:55

njaa, cepuri nost par paveikto :bmw:
Profila bilde
funkyasshit
Ziņojumi: 1604
Pievienojies: 24 Nov 2014, 01:01
Braucu ar: 14/l100km pilsētā
Atrašanās vieta: BMWPower
Reputācija: 3
 

08 Jan 2017, 19:58

Bildēs šitā izskatījās laba ssā vasarā, bet cena nebija no tām zemākajām. Ilgi tirgojās arī. :lol:
Profila bilde
Lawwr
Ziņojumi: 1982
Pievienojies: 17 Mar 2012, 21:16
Braucu ar: 323i
Reputācija: 7
 

08 Jan 2017, 20:04

Kad tirgojās pirmo reizi, Rēzeknē, momentāli aizgāja, cena bija kaut kur virs 2k
Kāds šim dzinējs bija? 2.8? vairāk bilžu nav, neizjauktā veidā?
Profila bilde
Jānis.P
Ziņojumi: 1744
Pievienojies: 04 Mai 2012, 15:49
Braucu ar: 2.3 turbo
Atrašanās vieta: Ganību dambis.
Reputācija: 8
 

08 Jan 2017, 20:07

jeezaz :o
M52(MS41), M52tu(MS42), M54(MS43), S54(MSS54) regulēšana, Ews delete, etc, M52 & M52TU & M54 swap vadu savienoša - PM.
Instagram
Profila bilde
Riks*
Ziņojumi: 2450
Pievienojies: 28 Aug 2014, 23:08
Braucu ar: 300+HP
Atrašanās vieta: Centrs

08 Jan 2017, 20:08

Kad biju ciemos Rēzeknē tad saskrējos ar to resni kurš viņu tirgoja.. Palūrēju grīdu un uzreiz sapratu, ka kkas tur ir darīts uz ātro roku! Jo tā bija ļoti mīksta un tikko svaigi pūsts grubulis. Kā arī akumulātora kabata mīksta.
Kautgan resnis apgalvoja, ka viss ir top zustand :hahaha:
mikinsh
Ziņojumi: 157
Pievienojies: 07 Aug 2016, 21:28
Braucu ar: 323i

08 Jan 2017, 20:09

kas tā par krāsu? daytona?
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:13

Kad grīda beidzot visur bija piemetināta pie virsbūves, bez raizēm zāģēju nost sliekšņus, tur nekas labāks, rūsa, locīti lanžeroni un atkal rūsa. :doh:
Tā nu zāģēju nost pirmo pacelšanas vietu un sāku spēlēties ar šķērēm un kartonu. pāris stundas un rezultāts.
IMG_0596.jpg
Uz mašīnas izskatījās šādi.
IMG_0580.jpg
Nācās arī slieknsi augstāk zāģēt ārā, lai varētu izzāģēt pilnīgi visu rūsu.
IMG_0653.jpg
Nedaudz labojumi, apakšējās plāksnes piemetināšana, jauna truba ar iekšējiem piniem, gruntēšana un gala rezultāts.
IMG_0661.jpg
Aizmugure, pēc līdzīga scenārija, nav bilžu.
Tad nu ķēros pie lanžerona atjaunošanas, nekas traks nebija, bet bija jau sācis rūsēt.
Arī apakšējo kasti (nezinu kā pareizi to vietu sauc :gigigi: )nācās atjaunot.
Copy paste, tik man nebija preses ar ko izpresēt stiprības locījumu, tāpēc nogruntēju abas detaļas no iekšpuses, sametināju kopā un vēlreiz no āras nogruntēju pēc tam.
IMG_0695.jpg
Fitoja ka uzliets, tik plug n weld.
IMG_0696.jpg
Lanžerons arī bija atjaunots, lūkas noplūdes truba izmesta ārpus virsbūves, lai nepūdētu slieksni, spārna pieskrūvēšanas vieta, gan vēl bildē nav, bet ir jau uztaisīta un atsāta arī vieta kur ūdenim smuki tecēt ārā gan no lanžerona gar virsbūv,i gan arī no spārna pieskrūvēšans plāksnes.
IMG_0759.jpg
Kopskats, arī arkas durvju pusē no remkomplekta atjaunota un gaidu no prese moldinga vietas, jo nu rūsa tur ir pārāk daudz un kāds, jau tur ir kautko mēģinājis labot, tāpēc labāk jauns un miers.
IMG_0762.jpg
Jums nav vajadzīgās atļaujas lai apskatītu šo pielikumu.
Pēdējais labojis Pandora - 02 Feb 2017, 18:10, kopā labots 2 reizes.
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:18

Lawwr rakstīja:LePisec, šī ir tā skaistā kupeja pa limonādi, no Rēzeknes, par kuru liela daļa mīza karstu, tai skaitā es. :lol:
tomēr mēģināji vēlāk notirgot? ja atmiņa neviļ, stāvēja ss'a. :rolleyes:
anyyway, riktīgu huiņu veči sastrādājuši ir, bet vēlu veiksmi darbos! ;)

Nemēģināju notirgot, jo sapratu, ka vairāk vai mazāk visiem līdzīgas problēmas un rūsējuši ir visi, + biju iekarsis.
ir ir no ss.
Paldies :super:
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Riks*
Ziņojumi: 2450
Pievienojies: 28 Aug 2014, 23:08
Braucu ar: 300+HP
Atrašanās vieta: Centrs

08 Jan 2017, 20:18

:super:
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:19

mikinsh rakstīja:kas tā par krāsu? daytona?
:super:
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Pjērs
Ziņojumi: 2373
Pievienojies: 13 Mar 2012, 17:52
Braucu ar: zemu e91
Atrašanās vieta: UK, Manchester

08 Jan 2017, 20:21

pļāaa šitā ieberzties! Bet cepuri nost par apņēmību :super: Veiksmi!
Profila bilde
Tautudels
Ziņojumi: 1086
Pievienojies: 05 Jan 2012, 21:50
Atrašanās vieta: Ikšķile

08 Jan 2017, 20:22

Man ar sads proces notiekas drifra autinjam.
Pasekosu lidzi :super:
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:22

Riks* rakstīja:Kad biju ciemos Rēzeknē tad saskrējos ar to resni kurš viņu tirgoja.. Palūrēju grīdu un uzreiz sapratu, ka kkas tur ir darīts uz ātro roku! Jo tā bija ļoti mīksta un tikko svaigi pūsts grubulis. Kā arī akumulātora kabata mīksta.
Kautgan resnis apgalvoja, ka viss ir top zustand :hahaha:
Mēs zem grīdas netikām, bedre bija pilna ar mucām :D
Man viņš teica, ka paklājs nesen izņemts un izmazgāts un ka grīdai viss super un problēmu nav.
Kad es braucu viņš savu sievu bija izdzinis lietū, bet tpt caur tel savus pāris 100EUR nokaulēju, būtu saule uzreiz vēl pāris sotakus nomestu, jo tai lietūs krāsu toņu atšķirības nevarēja pamanīt un tā grīda :doh: PSC.
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Artūrs O_o
Ziņojumi: 109
Pievienojies: 04 Jūn 2014, 23:25
Braucu ar: e36 cabrio
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:23

Milzum milzīgs darbs padarīts. Veiksmi turpmākajos darbos. Gaidam gala reuzltātu. ir vēl kādi plāni, vai tik rūsu likvidēt? :clap: :drink:
Profila bilde
Inferno
Ziņojumi: 2823
Pievienojies: 10 Okt 2014, 00:24
Braucu ar: Mercedes-Benz
Atrašanās vieta: Kapitolija
Reputācija: 7
 

08 Jan 2017, 20:31

Izskatās labi, novēlu tik pat skaisti pabeigt visu atlikušo. Vienīgi es nezinu vai es tā vienkārši graizītu un metinātu visas tās pastiprinājuma ribas, labāk tad jau nourbt pa punktiem, ja baigā nepieciešamība.
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:40

Artūrs O_o rakstīja:Milzum milzīgs darbs padarīts. Veiksmi turpmākajos darbos. Gaidam gala reuzltātu. ir vēl kādi plāni, vai tik rūsu likvidēt? :clap: :drink:
Visu neatklāšu, jo nessmu no tiem, kas saka ka darīšu to un to un beigās nav, bet tuvākajā laikā plāns ir aizmugurējo tiltu uz pulverkrāsošanu un poli bukses, bet ne pilnīgi visur.
Jauni platāki diski, jo būs felony forma.
Pašlaik neko vairāk negribu teikt, būs updeiti un bildes noteikti.
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36
Profila bilde
Pandora
Ziņojumi: 269
Pievienojies: 25 Aug 2016, 15:06
Braucu ar: Misiju
Atrašanās vieta: Rīga

08 Jan 2017, 20:43

Inferno rakstīja:Izskatās labi, novēlu tik pat skaisti pabeigt visu atlikušo. Vienīgi es nezinu vai es tā vienkārši graizītu un metinātu visas tās pastiprinājuma ribas, labāk tad jau nourbt pa punktiem, ja baigā nepieciešamība.
Lai izvairītos no tā, ka virsbūve sašķiebjas, atstāju virsū visu piekari, kā jau bildēs redzams. Lai ir drošības garants, ka piekari varēs pēc tam pielikt atpakaļ.
Par kurām pastiprinājuma ribām ir runa?
IG: @lauriszemitis / @pandora_e36