Kon4a's Orient E36 Touring

Profila bilde
Kon4a
Ziņojumi: 1263
Pievienojies: 14 Apr 2011, 22:09
Braucu ar: E36 Touring
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 9
 

10 Nov 2022, 09:23

Šodien neliela prieka diena - sagaidīts dazādu detaļu kalns, tai skaitā šādas tādas OEM daļas salonam:
Slēpts saturs: Parādīt
Kamēr vēl nav sākti lielie darbi pie beņķu, abšifku un vizuālo kāšu sakopšanas, padarbojos ar šādām tādām muļķībām, ļoti veiksmīgi pamazām atgriežot svaigāka auto skatu salonā. Spot the differences :hahaha:
Slēpts saturs: Parādīt
Un tad vēl tapa versija 2.0 šādam pasākumam. :hahaha: Zinu, ka labus gadus atpakaļ solīju šim DIY, kurš noteikti arī taps, tik nedaudz savādākā versijā. Šobrīd vēl meklēju oranžas diodes, lai saglabātu OEM look apgaismojumam salonā.

Piebildīšu, ka plānā ir līdzīgu pasākumu veikt arī PDC pogas problēmas risināšanai, tacu tas vēl tikai procesā. Tam DIY noteikti arī taps! :lol:
Slēpts saturs: Parādīt
Bonusiņā arī daļēji veikta apkope - samainīti gaisa filtri, sveces (kuras bija vnk briesmīgā skatā), ieinstalētas aizmugurējās tumbas un notestēts tvaika tīrītājs dažādām paneļa šķirbiņām :gigigi: Eļļas, degvielas filtrs u.c. šķidrumi mainīsies tuvāk mēneša beigām, kad būs iespēja tikt uz pacēlāja.
Profila bilde
Kon4a
Ziņojumi: 1263
Pievienojies: 14 Apr 2011, 22:09
Braucu ar: E36 Touring
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 9
 

16 Dec 2022, 12:15

Tumšie ziemas vakari ir darījuši savu un ļāvuši nodoties dažādiem darbiem ap žurci :hahaha:
Pēdējo nedēļu laikā sadarīts šis tas, lai uzlabotu auto salona stāvokli un padarītu to vēl ērtāku, kā arī sadarītas pāris lietas motortelpā - nomainīts termostats, izskalota sistēma, kā arī atrasts augsto tukšgaitas apgriezienu iemesls - klasiskais tukšgaitas vārsts :doh: Samainītas eļļas, visi filtri, uz pacēlāja arī novērtēts grīdas stāvoklis - šis auto ziemas sāli vēl nekad nav redzējis :hahaha:

Uzlikta stringu stūrīte, pāršūta, kas vien jau maina daudz ko salona izskatā :hahaha:
Gribējās jau MTech 2, bet negribas atteikties no AirBag un pārsimt eiro stūres iegādei :lol: :lol:
Attēls


Interjeram iegūti super netīri pusādas Sportsitze beņķi, kuri satīrīti un gaida ādas restaurāciju/pāršūšanu. Prieks, ka izdevās atrast pusādu, kuras audums sakrīt ar to, kas nācis oriģināli. Bonusiņā paliks vecie beņķi, no kuriem donorēt audumu, ja tāda vajadzība radīsies:
Attēls
Attēls

Paveikts griestu samelnināšanas process. Labi, ka porolons jau bija gana sažuvis un kasīšana neaizņēma pārāk daudz laika :super:
Mazā BOSCH rotējošā birstīte šo procesu vēl paātrināja, tā kā to var saukt par mazu lifehack šajā procesā. :yes:
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Bonusiņā arī sameistarots PDC slēdzis, kā arī ufrišināts piepīpētājs.
Par PDC pogas galējo dizainu es vēl neesmu pārliecināts, taču funkciju tā pilda - on/off slēdzis uzlodēts uz oriģinālās plates, kā arī pievienota indikatora lampiņa, lai skaidrs, kad PDC ir ieslēgts, un kad izslēgts :clap:
Attēls
Attēls

Bonusiņā vnk smukbilde no vienīgās reizes šoziem, kad šis auto redzēja sniegu tālak par 5m no garāžas vārtiem :pupi: :hahaha:
Attēls
Profila bilde
Tuciniex
Ziņojumi: 175
Pievienojies: 05 Jūl 2013, 23:40
Braucu ar: 3litrigu kuuti
Atrašanās vieta: ķekava

18 Dec 2022, 00:10

negribi manus ari parlimet? :rolleyes:
Profila bilde
Kon4a
Ziņojumi: 1263
Pievienojies: 14 Apr 2011, 22:09
Braucu ar: E36 Touring
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 9
 

23 Dec 2022, 09:52

Griestu melnināšana nu būs pabeigta - nākamajiem auto/reizēm/projektiem esmu guvis pāris mācības, taču kopsummā viss veiksmīgi. Noteikti labak, kā pirmajā reizē pirms ~8 gadiem :gigigi:
Skats ir mega un griesti tik melni, ka garāžas apgaismojumā pat nevar lāgā nofočēt :hahaha:
Attēls
Attēls

Review par procesu:
Ūdens ielas MTU onka ļoti labi pastāstīja ko un kā labāk darīt - sākam no centra, ejam uz priekšu pa pārdesmit centimetriem un, galvenais, neskrienam. Patience is key.
No personīgās pieredzes - daļa pie saulessargiem un lampas izvirzījuma ir super tricky - ir ļoti, nu ļoti svarīgi sākt no lampas daļas un iet uz abām malām, savādāk pašā vidū paliks lieks materiāls, kas saies krunkās (iepriekšējā postā var to nedaudz redzēt). Nākamjā reizē šo noteikti ņemšu vērā.
Līmi ņēmu turpat MTU - 10EUR par balonu, ar vienu pietika visiem griestiem, otru paņēmu ja nu kas, kā arī stoiku abšifkām un citiem sīkumiem, kuri vēl ir plānā. Līme ātri žūst - ap 2min, un audums vairs nav nost noņemams neatstājot visu porolonu uz virsmas (ask me how I know it :doh: ). Viss process ar apgraizīšanu sanāca ap 3.5h :super:

Plastmasu/rokturu/lampu melnināšana - sākumā plānoju lampas aplīmēt, taču sapratu, ka pat Hexis satīna melnā plēve ir par gludu, lai būtu kā OEM, tapēc nolēmu tomēr krāsot. Uztaisīju šablonu formām un aidā! Nav perfekti precīzi, bet neiedziļinoties īsti nemaz nepamanīs, ka nav oriģināli melnās lampas. P.S. Šablonu varu piedāvāt, ja kādam vajag, ir saglabāts :hahaha:
Attēls
Par krāsu - ilgi spriedu, vai ņemt melno grunti, melnu termokrāsu, vai kādu speciālo plastmasas/vinila krāsu, kāmēr beigās nokrāsoju ar Montana Hardcore Matt Black. Rezultāts ideāls - paliek neliela faktūra, kā OEM, krāsa turas ļoti labi un žūst ātri. Ar nagu kasot nekas nost nenāk, tā kā domājams, ka šis būs labākais variants. Galvenais uzklāt plānas kārtas, savādāk krāsa turpina būt lipīga (saulessargiem vietām ar šo nolažoju).

Lai arī ziemā braukt negrasos, beidzot ir uzlikti ziemas ripuļi ar visiem kalpakiem, lai auto var pārvietot pa teritoriju. Kad ies atpakaļ virsū lietie diski, kalpakiem arī būs renovācijas process - jānotīra kārtīgi un jānomaina sadzeltējušās BMW emblēmas. Man kaut kā pat piedur super-stock-bez-šķūninga skats ar kalpakiem :lol: :lol:
Attēls

Nākamie soļi :
> atrast vadītāja puses stoikas abšifku (lūdzu, dodiet kāds šo detaļu, es jau 2 mēnešus viņu meklēju) :gigigi:
> paveikt durvju abšifku ielaidumu pārvilkšanu.
Nevaru gan izlemt, vai mēģināt saglābt oriģinālo audumu, pārvilkt ar Alcantara, kā griestus, vai ar vinilu/ādas imitāciju, lai saskan ar salona swapu.
> salona swaps. Jāsakopj vadītāja sēdekļa āda, ar restaurācijas komplektu jāpāriet pāri arī pasažiera beņķim. Aizmugure ir labā stāvoklī, tur neko baigi darīt nevajadzēs. Pie reizes tiks apkrāsotas sliedes, lai uz paklāja fona neizceļas aprūsējums.
> vizuālo kasjaku labošana - nāksies vien krāsot praktiski visu, jo lakā no stāvēšanas ir iedegumi, laka vietām lobās, kā arī jātiek galā ar sākumā atrādītajām rūsiņām. Galvā joprojām šaudās doma par aplīmēšanu, taču neesmu pārliecināts, ka šis būs pareizais eksemplārs, uz kura to darīt :D
> magnetolas meklējumi, un visādu sīkumu apdarīšana

Tuciniex rakstīja: 18 Dec 2022, 00:10 negribi manus ari parlimet? :rolleyes:
Var sarunāt :hahaha:
Profila bilde
Asais
Ziņojumi: 23
Pievienojies: 07 Jūn 2015, 14:16

23 Dec 2022, 20:01

Skaisti :bmw:
Cik audums izmaksāja? Saulessargus jau nopirki melnos jeb arī iemelnināji?
Profila bilde
Kon4a
Ziņojumi: 1263
Pievienojies: 14 Apr 2011, 22:09
Braucu ar: E36 Touring
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 9
 

29 Dec 2022, 08:47

Asais rakstīja: 23 Dec 2022, 20:01 Skaisti :bmw:
Cik audums izmaksāja? Saulessargus jau nopirki melnos jeb arī iemelnināji?
Audums maksāja, ja pareizi atceros, 9EUR/m2, paņēmu 3t.m, un gana daudz palika pāri, kas ar līmi (2 flakoni) kopā nostājās uz 70EUR :hahaha:
Saulessargus krāsoju ar to pašu Montana Hardcore Matt Black, pagaidam turās, tad redzēs, kā būs ilgtermiņā :giggle:

Update par darbiem:

Vakar tāds produktīvs vakars - pabeigta lielā OBC instalācija :bmw:
Attēls
Attēls
Attēls

Pikseļi ir R.I.P. (tāpēc nav ieslēgta OBC bildes :gigigi: ). Savulaik jau šim OBC taisīju standarta fix ar pufīgo lentu virs šleifes, taču tas nu jau vairs neko nemaina. Tagad atliek sagaidīt remkomplektu, mēģinās pārlodēt ekrāna šleifi.
P.S. Ja kādam mājās mētājas miris OBC, no kura varētu nodonorēt pogas vācu/angļu valodā, būšu priecīgs par piedāvājumu.

Samainīts elkoņbalsts. Arī šim ir defekti, taču daudz mazāk, kā vecajam :hahaha:
Attēls

Viss gan sākās ar to, ka nenocietos un tomēr samainīju salonus :hahaha:
Sapratu, ka ādas restaurācijai un kārtīgai ķimiskajai tīrīšanai tos beņķus būs ērtāk aizvest kopā ar pašu auto. Mani nekad nebeigs pārsteigt, cik daudz ko maina vienkārša Sportsitze salona ieinstalēšana. :lol: Par sēdpozīciju nemaz nerunāsim :clap:
Attēls

Protams, priecājos arī, ka pamazām nonāku tuvāk bijušā sedana salona paskatam :hahaha:
Skaidrs, ka vēlreiz elektro sportsitzes man neatrast, vismaz nepārdodot kādu orgānu, tāpēc būs jāsamierinās ar parastajām :D
Attēls

Darbu procesā ir interesanti papētīt atšķirības starp FL E36 un pēdejo gadu pēdējiem izlaidumiem - ir visādas mazas nianses, kuras iepriekš nezināju/nebiju pamanījis. Piemēram:

1995.gada FL sedanam joprojām bija mehāniskā siksnu spriegošana pie sēdekļa, kāmēr šim, 1999.gada izlaiduma eksemplāram ir jau piropatrona. Tas nozīmē, ka ieliekot vecākus sēdekļus nāksies pārskrūvēt patronas/siksnas spraudņus, savādāk AirBag lampiņas degšana ir garantēta (es gan neesmu redzējis nevienu E36, kuram tā lampa nedeg, bet nu... :gigigi: )
Pagaidām patronas vēl nesamainīju, taču tas ir plānā, nepatīk man lieki štekeri. Visticamāk, ka to sadarīs, kad atdos auto uz lielo tīrīšanu.

Velkot OBC pamanīju, ka spidometra baltā štekera PIN21 jau bija iekšā balts vads ar melnu līniju, lai gan vecākiem auto šis vads bija jāvelk no nulles (tā tas norādīts arī visu DIY shēmās).

Šķita, ka šos auto zinu no galvas, taču izskatās, ka joprojām var iemācīties ko jaunu :hahaha: :hahaha:

Next up:
Durvju abšifku ielaidumu pārvilkšana. Izlēmu, ka tomēr mēģināšu saglābt oriģinālo audumu. Jābrauc pie onkas uz Ūdens ielu un jāmeklē porolons, ko līmēt apakšā. Ja neviens nebūs ieniteresēts vecā slaonā iegādē, tas tiks donorēts audumam un porolonam, lai kārtīgi restaurētu sportsitzes un, iespējams, arī abšifkām. Vieglāk, protams, būtu nopirkt abšifkas ar vinila ielaidumiem, taču man nepatīk "vieglāk" :gigigi: :hahaha:
Profila bilde
Kon4a
Ziņojumi: 1263
Pievienojies: 14 Apr 2011, 22:09
Braucu ar: E36 Touring
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 9
 

06 Feb 2023, 09:57

Neliels update! Pēdejā laikā maz laika pieķerties žurcim, taču pa sīkumam pamazām viss kustās! :hahaha:

Ienāca paciņas ar eksperimenta materiāliem:
Attēls

Jāsaka, ka eksperiments ir bijis veiksmīgs - bagūža bļemba ir veiksmīgi atjaunota, izmantojot 70mm disku centru uzlīmes :clap:
Pirms:
Attēls
Pēc:
Attēls
Nomainīts arī noļupušais ātrumkloķa uzgalis :bmw:
Attēls

Papildus arī nākamais uzlabojums - DISKI!
Būs ko noņemties, lai dabūtu visu tādā izskatā, kā gribās, taču plāns ir gatavs.
Nē, nebūs stance. Nē, diski nepaliks melni. Patiesībā, vajadzētu idejas disku centru krāsai, tā kā, ja kādam kaut kas ir padomā, šaujat tik ārā :gigigi: :super:
Attēls


Paralēli notiekās arī abšifku ielaidumu pārvilkšana - būs ko noņemties, jo tā nolādētā plastmasa ir pārklāta ar audumu, pie kura ir ļoti pielipis vecais, sadrupušais un lipīgais parolons, kuru nevar nokasīt ar birstēm/skrāpjiem. Ar līmes noņēmēju iegūstu tikai lipīgā parolona putru, kura pielīp pie visa, kas tam pieskaras. Varētu jau to parolonu atstāt, taču pie tā atlikumiem līme jaunajam audumam neturās klāt. Šobrīd meklēju risinājumus, kuri neiekļauj tās detaļas vienkārši sadedzināt. Lai gan to ļoti gribētos haha :lol:
Attēls
Attēls
Prieks, ka vismaz atradu diezgan OEM looking vinilu/ādas imitāciju :clap:
Attēls


Nākamais plānā - sakopt vizuālos kāšus - lūpošo laku, nelielos rūsas burbulīšus. Kopumā jācer, ka līdz sezonai auto būs gatavs :hahaha: :hahaha:
Kristaps9
Ziņojumi: 61
Pievienojies: 20 Aug 2020, 14:39

06 Feb 2023, 18:04

Centra krāsu oem sudraba.
Profila bilde
GatisB.
Ziņojumi: 1024
Pievienojies: 15 Jūl 2013, 10:56
Braucu ar: 2
Reputācija: 7
 

07 Feb 2023, 11:34

Par centru krāsu piekritīšu. Plauktu var kā oriģināli apstrādāt, - novirpot.