Climate Control + OBC = Android

Profila bilde
TomSkarsts
Ziņojumi: 2595
Pievienojies: 18 Okt 2015, 22:19
Braucu ar: 36 328 + 46 328
Reputācija: 5
 

29 Nov 2015, 14:22

Tā kā šobrīd esmu students un studēju IT, kur gan neko pa to tēmu nemāca :lol: , bet tomēr pašam zināšanas un interese tajā virzienā ir, tad jau sen redzot dažādus video, kur mašīnās ievieto planšetes nospriedu, kāpēc nesavienot tās ar visu pārējo sistēmu.
Kaut ko šādu pat varētu izveidot kursadarba ietvaros :pupi:

Mazliet apgūt Android un uzprogrammēt aplikāciju, algoritmus un dizainu, kas parāda info ekrānā - nebūtu problēmu.
Vienīgais, ko īsti nekur neatrodu.. Cik reāli būtu izdabūt info no OBC un Klimata kontroles, lai dati būtu pieejami Android vidē un tālāk arī kontrolējami tajā, teiksim ar USB starpniecību.
.
Pašam gan iekšā pagaidām tikai pulkstenis un analogā klima, kurus nomainot parādītos vismaz neliela sajēga par darbību, bet nu lielākā problēma jau būtu saprast kā sensoru info tiek apstrādāts, lai parādītos uz displeja OBC un tāpat klimai visa kontrole notiek caur podziņām un info uz displeja..
Being second is being the first of the losers. /Senna/
Profila bilde
Azbests
Ziņojumi: 853
Pievienojies: 01 Mai 2013, 03:37
Braucu ar: dirsu pa ledu
Atrašanās vieta: Пурвциемс
Reputācija: 4
 
gribēju gudri rakstīt, bet tad sapratu, ka jau redzēji :lol:

es pieņemu, ka jāsaprot, kas kādus impulsus dod, un vajadzēs kontrolieri pirms planšetes lai tas konvertē anologos signālus (pretestību/ voltāžu) uz digitāliem, neesmu pārliecināts vai planšete ar droidu vai ko citu spēs to darīt
fotogrāfijas tev, tavam auto un citu priekam!
raksti PM vai zvani 25132468, cenas studentiem pieejamas


bildes apskatāmas - 500px.com / facebook.com
Profila bilde
TomSkarsts
Ziņojumi: 2595
Pievienojies: 18 Okt 2015, 22:19
Braucu ar: 36 328 + 46 328
Reputācija: 5
 
Azbests rakstīja:gribēju gudri rakstīt, bet tad sapratu, ka jau redzēji :lol:

es pieņemu, ka jāsaprot, kas kādus impulsus dod, un vajadzēs kontrolieri pirms planšetes lai tas konvertē anologos signālus (pretestību/ voltāžu) uz digitāliem, neesmu pārliecināts vai planšete ar droidu vai ko citu spēs to darīt
Teorētiski jau var nelaist planšeti pa taisno, bet starpā atstāt, piem, oriģinālo OBC, kas to jau dara, ja es nejaucu? Un tālāk pārvadīt uz planšeti.

Stulbā valodā runājot, vienkārši planšete ir kā controlieris teiksim OBC pogu vietā vai Klimas pogu vietā. + vizuāli attēlo to pašu, ko redzam OBC un Klimas displejos mazajos.
Being second is being the first of the losers. /Senna/
Profila bilde
andrjuha37
Ziņojumi: 584
Pievienojies: 17 Jūn 2014, 22:03
Braucu ar: ...
Atrašanās vieta: Jelgava
Reputācija: 3
 
TomSkarsts rakstīja:
Azbests rakstīja:gribēju gudri rakstīt, bet tad sapratu, ka jau redzēji :lol:

es pieņemu, ka jāsaprot, kas kādus impulsus dod, un vajadzēs kontrolieri pirms planšetes lai tas konvertē anologos signālus (pretestību/ voltāžu) uz digitāliem, neesmu pārliecināts vai planšete ar droidu vai ko citu spēs to darīt
Teorētiski jau var nelaist planšeti pa taisno, bet starpā atstāt, piem, oriģinālo OBC, kas to jau dara, ja es nejaucu? Un tālāk pārvadīt uz planšeti.

Stulbā valodā runājot, vienkārši planšete ir kā controlieris teiksim OBC pogu vietā vai Klimas pogu vietā. + vizuāli attēlo to pašu, ko redzam OBC un Klimas displejos mazajos.
manuprat starpa tapat vajadzes kadu kontrolieri , jo obc saņem signalu un parada info , nevis konverte signalu , doma tik tiešam interesanta , bet ar programešanas zinašanam tur tikaj neiztiksi , tapat naksies lodet un viss ko vairak burties :yes:
Profila bilde
andrjuha37
Ziņojumi: 584
Pievienojies: 17 Jūn 2014, 22:03
Braucu ar: ...
Atrašanās vieta: Jelgava
Reputācija: 3
 
principa obc pat nav vajadzigs , jo viņš nolasa devejus un talak jau patc visu reiķina piem to pašu range un t.t., bet parejo vnk parada signalu uz displeja , piemeram atrumu , degvielas atlikumu un t.t., sanak kad ja paņem tos pašus signalus kas nak uz obc un novadi tos uz Planseti , tad plansetej vnk ir jasaprot tos , bet uzrakstit kodu kur reiķinasies range un viss parejais nebus problema , ar klimu bus grutak jo no tas ir jasaņem signals un vel jasuta atpakaļj uz to :rolleyes:
Profila bilde
ikey07
Ziņojumi: 4212
Pievienojies: 26 Mar 2013, 14:44
Braucu ar: '99 Cabrio
Atrašanās vieta: Mārupe
Reputācija: 9
 
Un kā tu domā dabūt tos datus iekš tā android ? caur USB/BT vai kā ?

Man atkal ir cita doma, pārtaisīt lai digitālās klimas panelis varētu darbināt analogo klimu, tik arī neēsmu pētijis kādus signālus tā digitālā dod ārā.
Čakarīgākais būtu uztaisīt papildus motorīņu kas grieztu gaisa plūsmas pozīciju.
- ikey07
Profila bilde
Azbests
Ziņojumi: 853
Pievienojies: 01 Mai 2013, 03:37
Braucu ar: dirsu pa ledu
Atrašanās vieta: Пурвциемс
Reputācija: 4
 
turpinot tēmu - iesaku paskatīties Raspberry Pi un tā analogus, un tas pats pat būs pārāk jaudīgs priekš tava mērķa, bet ir viens bet!

ar Raspberry var arī iztikt bez planšetes un vienkārši integrēt skārienjūtīgu displeju, kas galā varētu pat lētāk/ labāk nekā vesela planšete

EDIT!

Joprojām būs vajadzīgs analog-to-digital konverteris, jo visi dačiki dos vai nu pretestību vai nu spriegumu!

pa taisno nekas nestrādās!
fotogrāfijas tev, tavam auto un citu priekam!
raksti PM vai zvani 25132468, cenas studentiem pieejamas


bildes apskatāmas - 500px.com / facebook.com
Profila bilde
TomSkarsts
Ziņojumi: 2595
Pievienojies: 18 Okt 2015, 22:19
Braucu ar: 36 328 + 46 328
Reputācija: 5
 
Azbests rakstīja:turpinot tēmu - iesaku paskatīties Raspberry Pi un tā analogus, un tas pats pat būs pārāk jaudīgs priekš tava mērķa, bet ir viens bet!

ar Raspberry var arī iztikt bez planšetes un vienkārši integrēt skārienjūtīgu displeju, kas galā varētu pat lētāk/ labāk nekā vesela planšete

EDIT!

Joprojām būs vajadzīgs analog-to-digital konverteris, jo visi dačiki dos vai nu pretestību vai nu spriegumu!

pa taisno nekas nestrādās!
Viņam tagad dažādi analogi sāk parādīties, kur bieži vien galā liek arī Android kā controllieri caur konkrētu aplikāciju ~.
Tā būtu mazākā problēma.

Es vienkārši pagaidām neaptveru kā panākt, lai tie signāli no sensoriem nonāktu līdz man saprotamai programmēšanai.
ikey07 rakstīja:Un kā tu domā dabūt tos datus iekš tā android ? caur USB/BT vai kā ?
Primārais jau vienmēr USB. Ja tiec ar to galā, tad pārtaisīt uz BT jau visādas USB to BT mantiņas var atrast..
Being second is being the first of the losers. /Senna/
Profila bilde
Azbests
Ziņojumi: 853
Pievienojies: 01 Mai 2013, 03:37
Braucu ar: dirsu pa ledu
Atrašanās vieta: Пурвциемс
Reputācija: 4
 
TomSkarsts rakstīja:Es vienkārši pagaidām neaptveru kā panākt, lai tie signāli no sensoriem nonāktu līdz man saprotamai programmēšanai.
http://bfy.tw/31eJ :lol:

edit: respektīvi, ievads tev būs voltos vai õmos, absolūto/relatīvo noteikt jau būs viegli, a tālāk pateikt dzelzim cik ir tas un šitas jau ir roku taisnuma/ slinkuma jautājums
fotogrāfijas tev, tavam auto un citu priekam!
raksti PM vai zvani 25132468, cenas studentiem pieejamas


bildes apskatāmas - 500px.com / facebook.com
Profila bilde
TomSkarsts
Ziņojumi: 2595
Pievienojies: 18 Okt 2015, 22:19
Braucu ar: 36 328 + 46 328
Reputācija: 5
 
Azbests rakstīja:
TomSkarsts rakstīja:Es vienkārši pagaidām neaptveru kā panākt, lai tie signāli no sensoriem nonāktu līdz man saprotamai programmēšanai.
http://bfy.tw/31eJ :lol:

edit: respektīvi, ievads tev būs voltos vai õmos, absolūto/relatīvo noteikt jau būs viegli, a tālāk pateikt dzelzim cik ir tas un šitas jau ir roku taisnuma/ slinkuma jautājums
Pa lielam sanāk, ka pēc šitās konvertācijas izvadīsies pliki cipari, kuri tālāk jāapstrādā algoritmos, kas dotu gala rezultātu reālos ciparos konkrētā failā, kas jau tālāk programmā tiktu apstrādāts?
Mazliet neskaidrs, kā jau digitāli pārkonvertētie dati kaut kur glabājas un kā es tiem tieku klāt lai tālāk programmētu un apietos ar tiem kā man tīk?
Being second is being the first of the losers. /Senna/
Profila bilde
Azbests
Ziņojumi: 853
Pievienojies: 01 Mai 2013, 03:37
Braucu ar: dirsu pa ledu
Atrašanās vieta: Пурвциемс
Reputācija: 4
 
pēc konvertācijas būs kaut kāds nenoteikts lielums jebšu N

tālāk tev logaritms ir jāsastāda tā, ka viņš to N uz displeja rādīs kā piemēram 12 voltus, vai teiksim 25°C utt utjp

nekas mega pārgudrs nav, bet nu ir pie kā pastrādāt

reāli ir ļoti liela DIY komūna tieši uz raspberry, domāju, ka internets šoreiz tiešām būs tavs draugs

edit: būs tev no dačikiem kaudze ievadu, kas loģiski, ka ir jāsakārto kaut kādā secībā un tad tā pa kārtai jāskatās kā viņiem atšķirsies lasijumi un dotie lielumi

edit2: ja vajag palīdzību saprašanā tad droši uzsit PM, centīšos palīdzēt :super:
fotogrāfijas tev, tavam auto un citu priekam!
raksti PM vai zvani 25132468, cenas studentiem pieejamas


bildes apskatāmas - 500px.com / facebook.com
Profila bilde
TomSkarsts
Ziņojumi: 2595
Pievienojies: 18 Okt 2015, 22:19
Braucu ar: 36 328 + 46 328
Reputācija: 5
 
Azbests rakstīja:pēc konvertācijas būs kaut kāds nenoteikts lielums jebšu N

tālāk tev logaritms ir jāsastāda tā, ka viņš to N uz displeja rādīs kā piemēram 12 voltus, vai teiksim 25°C utt utjp

nekas mega pārgudrs nav, bet nu ir pie kā pastrādāt

reāli ir ļoti liela DIY komūna tieši uz raspberry, domāju, ka internets šoreiz tiešām būs tavs draugs
par 12 <==> 25 man skaidrs. Mazāk saprotu kur nonāk tie dati(minētais N) pēc konvertācijas.

Tālāk man doma ~ skaidra, ja vien vēl zinātu, kādus aprēķinus veic, piemēram, OBC, lai no dotā N dabūtu l/100km, bet tas ganjau ir internetā arī :)


edit: tieši domāju, kur tā kaudze ievadu parādās. ja es viņus dabūtu kaut vienā .txt failā tālāk nebūtu šaubu par to, kas notiek.
Being second is being the first of the losers. /Senna/
Profila bilde
Azbests
Ziņojumi: 853
Pievienojies: 01 Mai 2013, 03:37
Braucu ar: dirsu pa ledu
Atrašanās vieta: Пурвциемс
Reputācija: 4
 
PM!
fotogrāfijas tev, tavam auto un citu priekam!
raksti PM vai zvani 25132468, cenas studentiem pieejamas


bildes apskatāmas - 500px.com / facebook.com
Profila bilde
Kaskadieris
Ziņojumi: 228
Pievienojies: 20 Mai 2012, 19:27
Braucu ar: 318is
Atrašanās vieta: Norway
Nezinu kā ir e36 ar datora savienojamību, bet savam e46 slēdzu klāt portatīvo caur parasto lēto ebay vadu un INPA programmā varēju nolasīt visu nepieciešamo informāciju...
Vienkārši gribu teikt, ka manu prāt būtu daudz vienkāršāk mašīnā iebūvēt PC, kas saņem visu info no auto un planšeti vai mobilo izmantot kā brīvroku ierīci kompim, pats primitīvākais būtu izmantot to pašu TeamViewer, bet kārtīgam programmētājam nebūtu problēmu uzcept pašam savu programmatūru tam visam pasākumam...