BMW 335i e92 / DRIFTA autiņš

Profila bilde
MyPlace
Ziņojumi: 41
Pievienojies: 03 Jan 2020, 18:54
Braucu ar: e46
Atrašanās vieta: Latvija/Rēzekne

08 Mar 2022, 13:26

Vasali draugi :lol:
Vēlētos savā postā jūs iepazīstināt ar savu jauno bembi driftam vai arī vienkārši jautrai braukšanai.
Kāpēc izvēle krita tieši uz piektās paaudzes bmw trešo sēriju? :bmw:
Attēls
Attēls
Attēls
1.kārt galvenais aspekts, kas man interesē ir dzinējs. N54B30, kas ir 3 litru benzīna dzinējs ar tiešo degvielas iesmidzi un divām turbīnām (TD03). Moderns, mūsdienīgs dzinējs, protams arī ne bez tehniskām problēmām. Ja tehniskās problēmas noņemam malā, tad mūsu rīcībā ir (manuprāt) labākā tūninga alternatīva un pēc nelielām modifikācijām lielākais jaudas potenciāls, kas savā izmaksu kategorijā mūsdienās pieejams parastajam mirstīgajam auto entuziastam. :pupi:
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
2.kārt kāpēc tieši e9x modelis? :drink:
Visu izšķir CENA. Es esmu klasisko BMW cienītājs un esmu arī liels m50/m52/m54 dzinēju fanāts. Man, kā jau jebkuram puikam bērnībā patika LEGO un tagad patīk visādi konstruktori un pārbūves auto jomā. Tomēr būsim reāli. Mūsdienās ar atmosfēras dzinēju jau diemžēl nekur, bet uzbūvēt normālu turbo projektu e30/e36/e46 virsbūvē maksās krietni virs 10,000 eiro (neskaitīsim vēl savu iztērēto laiku un darbu)
Attēls
Attēls
3.kārt vēl viens resns pluss šim modelim ir svaiga, neizļurkāta un pats galvenais NESARŪSĒJUSI virsvūve :hahaha:
Ar samērā izturīgiem aizmugurējās ritošās daļas elementiem (reduktors, pusasis, kardāns), kas ir spējīgi izturēt normālas jaudas ciparus arī ilgtermiņā.
Un ja pat kas noplīst, visas detaļas pagaidām ir atrodamas un par samērā pieņemamām cenām.
Attēls
Attēls
Tieši šis modelis 335i (nerunāsim par kupeju) ir samērā rets autiņš un ir gājis pārsavarā vairāk ASV tirgum.
Šis viss apgrūtina auto pieejamību, jo procenti 70/80 no tirgošanā esošajām automašīnām (kas vēl nav reģistrētas LV) ir tieši ASV versijas, bet kā mēs visi labi zinām no ASV autiņu piereģistrēt LV ir jāpačakarējas, arī finansiāli tās ir papildus izmaksas.
Manā gadījumā riktīgi nospīdēja, atradu tieši tikko ievestu Lietuvā EU modeli (Itālija), bet jebkurā gadījumā ar visām reģistrācijām (sertifikācijām, ja tādas nepieciešamas) būs jāšķirās no labas naudas summas pie šāda auto iegādes.
Uzreiz LV nopirkt šādu auto par adekvātu ciparu ir gandrīz neiespējami. :gigigi:
Attēls
Attēls
Nopirkt mūsdienās BMW labā stāvoklī tā ir, es teiktu pat ļoti aktuāla problēma. :rolleyes:
Šiem modeļiem pārsvarā ir no 150-250 tūkstošu nobraukumi.
Un protams, ka kaut kur Eiropā vai vēl labāk Amerikā nekas īsti nav remontēts un normālas dzinēja apkopes nav veiktas, tik visu dzīvi spiests grīdā un kauts nost šis dzinējs.
Tāpēc diemžēl visas apkopes un normāla auto savešana kārtībā būs jāveic jaunajam īpašniekam((((
Attēls
Tūninga iespējas, kā jau minēju ir ļoti pieejamas.
Pats labākais variants manuprāt ir tieši elektronikas un vadības tūnings (Chiptuning) izmantojot tikai Inpas vadu un programmu, ko var nolādēt telefonā var izvēlēties stage1/stage2/stage3 degvielas iespējas un pārējos prikolus. (protams licenze uz programmu ir par maksu)
Uz savas ādas neesmu to izbaudījis vēl, bet izstudējot internetu un pakonsultējoties, nonācu pie slēdziena, ka šīm telefona aplikācijām nav ne vainas.
Protams ir jāsaprot, ka nevar uzspiest telefonā Stage3+ un cerēt, ka autiņš brauks, nemainot neko pašos dzelžos.
Nosacīti TURBO benzīns tā ir tēma, kuru esmu sapratis jau no iepriekšējā projekta, tāpēc uz Stock točna nav jegas apstāties. 😀
Manā gadījumā cilvēki jau paspēja paspēlēties un piespaidīja telefonā Stage1, varu tik teikt, ka ar visu automātisko kārbu autiņš ļoti labi kustās uz priekšu.
Attēls
Attēls
Sezona strauji tuvojas, jāsāk kas darīt.
Visi mehāniskie tūninga elementi un uzlabojumi jau sapirkti, atliek tik normāli apkopt dzinēju un gāzi grīdā. :pupi:
Jokojos, nekas nebūs tik vienkārši, jebkurā gadījumā viss tiks darīts un šeit atspoguļots))))
Ja kam slinkums lasīt varat noskatīties video, tur daudz detalizētāka informācija par šo visu projektu. :bye:
Attēls
Profila bilde
Finks
Ziņojumi: 1607
Pievienojies: 26 Mar 2012, 20:47
Braucu ar: VW B5.5/E36 323i
Atrašanās vieta: Mazpisāni
Reputācija: 5
 
Vakar jau YT skatijos. :super:
Šis būs interesanti, beidzot kāds liks e9x just dzīvi.
Profila bilde
MyPlace
Ziņojumi: 41
Pievienojies: 03 Jan 2020, 18:54
Braucu ar: e46
Atrašanās vieta: Latvija/Rēzekne
Laba diena visiem :hahaha: jau labu laiku nekas te nav rakstīts, tāpēc aiziet. Īsi izstāstīšu kas tad ir sadarīts pa šo laiku :lol:
Attēls
1kārt. Jebkurš tūnings sākas no normālas auto apkopes. Kā mēs visi zinām bmw dzinējiem patīk špļaut eļļu pa visiem galiem :hahaha:
N54 dzinējam to patīk darīt ļoti, tāpēc lai normāli nomainīt visas blīves, blīvslēgus, gumijas gredzenus utt dzinējs tika izņemts no auto un uzlikts uz stenda.
Attēls
Protams nošķīdis pa visiem galiem bija šausmīgi. :gigigi:
Attēls
Jau plus mīnus samazgāts viss un savests kārtībā. Šiem dzinējiem obligāti, kad pērc automašīnu, būtu jānoņem karteris. Ir tāda problēma, visi kā parasti brauc tik ručkā un stāvoklis ir pie kājas. Blīve kas ir starp "tjeploapmeņņiku" augšējā dzinēja daļā laiž cauri. Pēc tam eļļa tek tieši uz ģeneratora siksnas. Agri vai vēlu tas viss izšķist un siksna plīst. Sliktākajā gadījumā, gadās, ka to parauj zem kloķenes blīvslēga, to protams sabojājot un piesitot pilnu karteri ar gumijas atliekām. Nomaini saļņiku un gāzi grīdā, līdz sarkanajai eļļas lampiņai...... Jo eļļas uztvērējs būs pilns, piedzīts ar gumiju. :doh: Tā ir diezgan nopietna problēma, bet risinās diezgan vienkārši, izjaucot, visu iztīrot. Manā gadījumā karteris bija sauss un redzams ka bijis ņemts nost, tātad tāda problēma varbūt bija, jo eļļas uztvērējā atradu kādu gramu gumijas.... :lol: Bet par laimi bija atvērts viss iepriekš un iztīrīts kādam, tāpēc dzinējs arī bija dzīvotājs :hahaha: Vēl problēma ir ar pašu eļļas uztvērēju, jo no vecuma viņs plaisā un tamlīdzīgi, jo eļļas uztvērējs ir plastmasas. Bet tas jau cits stāsts.....
Attēls
Cik tālu viss atjaukts, protams gribējās apskatīties arī šāles.... Klaņu. :giggle: Diezgan čābīgas izskatījās, tāpēc arī uzreiz mainam :sarunats: izmērs standarts, nekas nav slīpēts, vai skrūvēts kādreiz vaļā. Kloķvārpsta ideāla. :super:
Attēls
Salīdzinājums jaunās ar vecajām. :pupi:
Cik pēc tam painteresējos visiem tā ir, jo neviens nekad neko neskatās tik buksē ar šiem dzinējiem, kas Amerikā tas pats arī Eiropā (((((
Attēls

Pravodka šim dzinējam vairs nav tik kvalitatīva kā vecajam m50 :hahaha: plus vēl dzīvojusi visu dzīvi nošķīdumos no eļļas un antifrīza. Daudzās vietās atjaunojam un palabojam to....
Attēls

Auto no rūpnīcas bijis uz automāta. Protams liekam mehāniku. kamēr dzinējs izņemts, ērtāk visu savilkt. Mana kļūda nopirku no angļa mehānikas pedāļus :lol: :clap: kā redzams izliekums savādāks :idiots: meklējam Eiropu.
Attēls
Te jau viss kārtībā :hahaha: Sajūga pedāļa gumija pagaidām bija uzlikta no apgrieztā automāta pedāļa, tad jau vakarā pasūtīju un uzliku pareizo gumiju :hahaha:
Attēls
Nākamais sajūgs..... Šeit sākas mūsu izdoma :hahaha: negribējās tērēt kosmosu par īsto kārbu (mehāniku) kas bija gājusi uz n54b30 GS6-45BZ. Latvijā vai kur Baltijā es nevarēju viņu atrast. Un pat tās kuras jau pārdotas maksāja no 800-1200eiro un plus sajūga komplekts arī pie 500eiro. Plus vēl kronis visam cik padzirdēts, ka slīd cauri un īsti tas sajūgs, kā arī orģinālais divmasnieks beidzas ātri(((( :gigigi:
Tāpēc bij jālasa no tā, kas bij pa rokai. :hahaha: Ko pie mums var atrast.
Attēls
N54 dzinējam atšķiras startera novietojums, jo tas skrūvējas nevis pie kārbas ka m50/m52/m54 dzinējiem, bet pie dzinēja bloka. Attālums savādāks tāpēc to labojam ar vainaga pārnešanu. Izskatās tas viss šausmīgi no malas :hahaha: bet viss uz virpas salikts, nocentrēts, ar tigu sametināts un nobalansēts..... Viss strādā, viss tur. Un vēl plus pats vainags n54 dzinējam ir lielāks.
Attēls
Gatavais sajūgs. Divi diski. Principā tāds pats kā uz mana e46 turbo iepriekšējā projekta, tikai šoreiz palabotas pašas “vtulkas” un pakoriģēti plāksnes izmēri.
Attēls
Skats no malas :hahaha: Skaistums. Šlices diskiem mazās uz parasto ZF 5 robu kārbu.
Attēls
Amputēta kondiškas sistēma. Piemeklējam īsāku siksnu šim visam pasākumam.
Attēls
Kā es teicu negribējās meklēt īsto kārbu kam te bija jābūt. :doh: Eksperimentējam, liekam klāt 5 robu ZF no 523i e39. Kārba pa centram der. Daudzi caurumi nesakrīt, daudziem pat otrā pusē nav kur pieskrūvēties, bet vienalga skrūvju ir pietiekami, visas lielās un mazo arī gana. :hahaha: Neder, jo dzinējs ir daudz platāks ( lielāks ) par šo kārbu. :rolleyes:
Attēls
Tālāk protams turbīnas..... Pērkot šādu auto uzreiz varat vest viņas uz remontu. :hahaha: Kaut arī lietuvietis pie kā pirku mašīnu, teicis ka viņas mainījis, nuuu neticas :lol: Izjāta tā saucamā wastegate sistēma nu un viss eļļā nošķīdis kā parasti. Pa lielam lai vairāk viņas neaiztikt vedam restaurēt, bet parasta restaurācija kaut kā neinteresēja. Uzreiz modificejam hibrīda turbīnas pie vienas reizes :lol:
Attēls
Lūk pašu rotoru atšķirība
Attēls
Te jau abas turbīnas, atrestaurētas, samazgātas, pārbūvētas un gatavas likt uz dzinēja.
Attēls
Turbīnas savā vietā. Protams visas blīves, gredzeni viss jauns. Ja kas tur sāks šķīst nomainīt, kad dzinējs automašīnā ir kapi :gigigi:
Attēls
Dzinējs dodas atpakaļ savās mājās. :bye:
Attēls
Piemērs, dzinēja mala tik iziet ārpus kārbas.
Attēls
Skats no apakšas. Kārbas traversa vienkārši piemeklēta. Skaidrs ka e92 uz 335i nav bijis 5 roku kārbas, tāpēc šī ir īsāka. Loģiski skrūvju vietas traversai virsbūvē nesakrīt, bet tas viegli labojas ar vītņkniedes palīdzību :hahaha: viss tur nekādu problēmu.
Attēls
Skats no malas.....
Attēls
Kulise (alumīnija daļa) no E34 un garums modificēts. Kulises iekšas būs no e90. Bildē izskatās šausmīgi, bet tas viss strādā un turas kopā labi.
Attēls
Zondes aiz katalizātoriem. Abi kontakti. Iepriekš bija nedaudz savādāks stiprinājums, bet nu salokot un sapakojot vadus ir okey. Viss savās vietās. :sarunats:
Attēls
Ņeržas bez katalizatoru downpaipi. :bye: Protams tika nomainīti pēc tā, kā iegūta jauna skate logā.
Attēls
Tālāk iesim vēl ap jaudu un dzinēju :hahaha: Tika iegādāts lielāka izmēra interkūlers. Nav vēl pats lielākais, bet būs labi tāpat.
Attēls
Tūninga pamats šim dzinējam, ko pat rekomendē pati MHD programma uz stage 2. Tas ir lielāks interkūleris un alumīnija chargepipe (ieplūdes truba) ar blowoff vārstu. To arī nopērkam.
Attēls
Kādu laiciņu domāju ko iesākt ar gaisa filtru. Īsti negribējās nulles pretestības koniskos filtrus..... Un standartu arī atstāt nevēlējos :lol: Izrādās IC var nopirkt sporta Pipercross filtru orģinālajai kastei. Risinājums lielisks un cena arī draudzīga. :clap:
Attēls
Attēls
Lai gan neskatoties uz baiso indeksu 335i, šim auto dzesēšanas sistēmas radiators ir vienkārši smieklīgu izmēru :gigigi: bet jau laikus zinot, ka ar auto būs braukts skarbi :hahaha: amputējam kondicioniera sistēmu kopā ar tās radiatoru un iegādājamies lielāka tilpuma alumīnija radiatoru dzesēšanas sistēmai :super:
Attēls
Ritošās daļas turpinājums - Reduktors. Visu izšķīra attiecība. Pēc pieredzes buksējot ar pagājušajiem auto ideāla reduktora attiecība priekš manis, ja autiņam ir 300 plus zirgspēku ir 2,93. Manā gadījumā automātam attiecība 3.46 un manuālim 3.08 NEDER. Tāpēc vienkārši ,samainot reduktoru, nesanāks braukt buksēt kā gribētos :gigigi: Nu kā buksēt ne gluži bezjēgā, bet braukt trasē un nopietni trenēties driftam. Attiecība ir svarīga un man ideāla bija tieši 2,93. Orģināli kardāns aizmugurējā daļā ir ar lielo skrūvi, bet nu tā būtu pus bēda. Paštukojot internetu, atradās informācija, tieši vajadzīgais reduktors ar attiecību 2,93 eksistē uz automāta 330xd. Par laimi atradās tāds reduktors Latvijā, bet par nelaimi Jelgavā :doh: Man viņu atveda un protams uz vietas nepārbaudīja neviens un BINGO kā parasti. Pat pagriežot ar roku dzirdams, ka gultņiem pilnīgas auzas :idiots: priekšas gultnim. Tāpēc tika nopirkti te pat Rēzeknē divi reduktori 2,65 attiecībām (tos atrast vēl var) Viens atstāts skatei, no otra paņemts gultnis. Jo jaunu gultni arī dabūt nevarēja un maksāja viņš kosmosu :gigigi: viss uz galda uzmanīgi pārlasīts, jauna eļļa un viss čotka brauc nevibrē nekas neskan un negaudo…..
Attēls
Un ritošo daļu noslēdz kardāns. Reduktoram gals tagad savādāks (ar gumijas muftu). Kardāns sanāk apgriezts otrādāk, priekšas gals tagad skatās uz aizmuguri un priekšas gals paņemts no e34. Sanāk nedaudz dīvaini, jo aizmugurē uz reduktora tagad lielāka mufta nekā priekšā pie kārbas. :hahaha: bet nu viss tur un brauc……
Attēls
Garās pavasara naktis..... :lol:
Attēls
Kā parasti informācijas maz un vajadzīgo nekur nevar atrast. Logs no MHD programmas. Problēma - aptuveni līdz 3t rpm mašīna brauc pēc tam kā sienā, sliktāk par atmosfēru, tad pie 6t rpm kaut kas atveras. :rolleyes: Vārdu sakot vispār neiet....... Viss saslēgts pareizi, mehāniski un elektroniski par mehānisko kārbu. Kļūdu nav..... Visi parkinga bloki utt viss strādā, viss pārkodēts pēc interneta pamācībām, bet neiet un viss kā sienā...... Bildē redzami mērījumi, melnā svītra ir throttle position, kas mistiski aizveras. Skaidrs ir kaut kāda aizsardzība, kas mašīnai nepatīk un neļauj braukt. :rolleyes: Sniegs nokusis, gribās buksēt jau rokas niez.... :lol: Vietējie no Latgales protams palīdzēt nevarēja, tāpēc bija sazvanīts Artūrs - TurboChip, kurš piekrita palīdzēt. Tika izstāstīta problēma un sarunāta tikšanās. Paldies lietotājam AF kurš šo visu noorganizēja.
Attēls
Bet pa nedēļu vēl sērfojot forumos, dziļi uzrakās informācija par to, ka ar vecās INPAS palīdzību no komplektācijas jāizdzēš ārā automātiskā kārba. Tas protams uzreiz tika pārbaudīts pašā sākuma, bet problēma bija tajā, ka bija specifiska INPAS versija kurā bija vairāk opciju, protams pa rokai visas INPAS kas bija, to funkciju tajās nebija, tāpēc atmetām ar roku un gaidījām braucienu uz Rīgu. :o Tad kādu vakaru izrakām vienā servisā vecu knapi dzīvu datoru XP Windows versijā vēl :hahaha: kurā bija vecā/pilnā inpas versija, mēģinājām atrast to opciju (komplektāciju) BINGO ir. Izdzēsām automātu. Protams, cerība bija maza, bet izbraucot uz asfalta un iedodot ručkā, prieka pilnas bikses :hahaha: Ir!!!! Baltiem dūmiem no riepām griezdamies autiņš sāka braukt, reduktors protams metināts :clap: Lūk ko nozīmē, kad ir maz informācijas internetā....
Attēls
Problēmu atrisinājām paši beigās, bet tikšanās jau bija sarunāta, tāpēc devāmies ciemos pie Artūra. Šo to pafilmējām, sarakstījām logus. Tajā laikā man vēl nebija speciālā adaptera un es nevarēja apskatīties visus mērījumus (zondes, boost target, visas temperatūras utt) Visu apskatījāmies, pārliecinājāmies ka viss kārtība. Paldies Artūram TurboChip, kurš ziedoja savu laiku.
Attēls
Nomainītās aizmugurējās atsaites uz regulējamajām.
Attēls
Pirmais treniņš. Liels mīnuss mazāk par R17 uz šī auto aizmugurē nelien ((((
Attēls
Pēc pirmā treniņa čābīgas bukses reduktoram. :hahaha: uzreiz maiņa uz Poly.
Attēls
Ļaunākais murgs piepildījās, turbīnu ņemšana nost, kad dzinējs ir automašīnā :doh: Pēc pirmā teniņa sāka “špļaut” zilus dūmus. Aizdomas bija uz kuru no turbīnām......
Attēls
Kā piemērs pīpējot var izņemt visu dzinēju pa 2 stundām, bet turbīnas tikai noņemt, kad dzinējs ir auto 3-4 stundas :lol: plus apdauzītas rokas un nervi čupā, jo ar vietu tur ir pašvaki. Pa lielam visām jaunākām automašīnām vieglāk uzlikt dzinēju uz galda un tad ap viņu darboties. Tādā ziņā, no vienas puses labi izdomāts. Protams turbīnas pirms tam bija piebrauktas.
Attēls
Aizdomas bija pareizais. Lūk arī vaininieks. Teorija - pa lielam paša manis kļūda. Nebiju kārtīgi samazgājis, iztīrījis turbīnas eļļas pievada šļaukas. Brauciens trasē, šķidrāka eļļa, izmazgāja izskaloja netīrumus un ierāva iekšā. Tad ar bremžu tīrītāju, skalojot šļaukas, lidoja ārā kārtīgi piekvēpuma gabali..... Visu samazgājam saliekam un braucam tālāk.
Attēls
Salaboja visu man pa garatijai, pa lielam mana vaina, bet nepaņēma ne centa no manis. :giggle: Plus ielika vēl savādākus rotorus, lai dzinējs būtu vēl atsaucīgāks. Braucam))))
Attēls
2 reizes tika nomainīta eļļa ar filtru nu un trešajā reizē kur nu bez sporta “sarkanām” detaļām :hahaha:
Attēls
Nākamais super izgudrojums. Noņemama hidrauliskā rokas bremze (precīzāk noņemams kāts)
Attēls
Lūk šāda konstrukcija, ar unibolu galā un kāta gājiens uz gultņiem.
Attēls
Nedaudz paslēpts, piekārtots. Plus redzama vēl iepriekš minētā kulises daļa no e90. Pus nodilušais ātrumu pārslēdzējkloķis, kurš vēlāk tika nomainīts)))
Attēls
Lūk gala rezultāts. Bez nekādām luftēm, ar minimālu gājienu, ērti noņemams rokturis. Aizver ciet pelnu trauku un viss noslēpts. :hahaha: Risinājums Super. Protams aizmugurē Ferodo Racing bremžu kluči (atšķirība uzreiz jūtama) un Wilwood 0,75 hidras cilindrs.
Attēls
Vizuālais uzlabojums Aerodynamic priekšējā bampera uzlika. Izskatās ļoti labi :drink:
Attēls
Pa ceļam uz Daugavpils kartodromu. Drifta treniņs, kur nu bez kafijas pauzes.... :hahaha:
Attēls
Profila bilde
Sancix
Ziņojumi: 1130
Pievienojies: 23 Aug 2012, 09:12
Braucu ar: ti
Atrašanās vieta: Cēsis
Reputācija: 14
 
:rullz: :rullz: :rullz: :o :supeer:
Nereāli labs.
Profila bilde
raivoraivo
Ziņojumi: 55
Pievienojies: 08 Nov 2017, 12:08
Braucu ar: e91, e36
Yoo. Baigi labs update. :supeer: paldies! Kko sadomáji par kompi, lai nemet ará safe mode?
Profila bilde
540i
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 1812
Pievienojies: 11 Mai 2011, 06:17
Braucu ar: 320d,335d
Reputācija: 1
 
Bomba :super:
e36
Profila bilde
MyPlace
Ziņojumi: 41
Pievienojies: 03 Jan 2020, 18:54
Braucu ar: e46
Atrašanās vieta: Latvija/Rēzekne
Attēls
Turpinām tālāk :hahaha: Nākamās problēmas PUSASIS. Tāpat kā iepriekšējam modelim BMW e46, arī šim pusasis ir dažāda garuma. Attiecīgi kreisā ĪSĀ un labā GARĀ. :lol: Ja labo pusasi varēja piemeklēt vēl no kāda cita bmw, tad ar kreiso viss ir slikti :rolleyes: Jo tā der tieši tikai no e90 virsbūves 2.5/3.0/3.5 benzīnnieka. Nepateikšu par dīzeļa versiju 335D, jo pirms feisliftam 3.0d flancis bija lielāks un attiecīgi neder. Varbūt facelift versijas pusass arī der no dīzeļa. Nemēģināju :drink: Tā vietā izpirku visu RRRLT :hahaha: Šķīda pusasis bieži.
Attēls
Vēl gribēju nedaudz apmānīt sistēmu :doh: Sapirkt pa pilnam garos pusašu un uz virpas sametināt īsāku stieni, bet neveiksmīgi :rolleyes: Jo pusasij viena puse jaucās (kas ir pie reduktora) iekšējā granāta, bet ārēja ir aizvalcēta un noņemt uzlikt viņu nevar. Veikalā var nopirkt jaunu, visdrīzākais, kas būs izjaucama. Taču tas finansiāli neattaisnojas un vēl par kvalitāti šīs detaļas arī nav uzticības. OEM ir OEM, kaut arī vecs, bet nu tomēr :hahaha: Cik dzirdēts uzliekot jaunu pusasi, ilgi tā nedzīvo..... Bildē atšķirība starp pusašu (stieņu garumiem).
Attēls
Radās jauna ideja. Viens drifteris ieteica uzmeistarot šaibu, lai novērstu šo pusass izstiepšanās lufti.
Attēls
Jauns risinājums, bez virpošanas utt. :hahaha: Flanči no e60, kas ir garāki. Nuuuu kādu laiciņu turēja. Nezinu, cik tas tehniski ir pareizi un vai šis viss deva kādu labumu. Vēlāk tā vai tā viss sašķīda. :doh:
Attēls
Vēl nedaudz pabuksējām Daugavpilī... :lol:
Attēls
Attēls
Nākamā problēma AUTO savirze. Bildē ļoti labi redzams. Šai piekarei ir liela problēma ar savirzi, lai riepas plakne visa būtu pret ceļu. Driftā tas ir vajadzīgs, lai spētu panākt pretinieku un plus riepa vienmērīgāk dilst.... :drink:
Ar standarta ''ķegām" savirzi taisni nostādīt - neiespējami.
Attēls
Plus garajām apakšējām, papildus tika iegādātas arī augšējās atsaites. Ideāli būtu nomainīt pilnīgi visas atsaites uz regulējamajām, bet tā vienkārši uzsūtīt viņas nevarēja. :rolleyes: Ilgi bija jāgaida, plus diezgan liela cena, atmuitošana utt. Un pat šīs arī ir paštaisītās. Pa lielam visu var uzmeistarot pašam, ja ir laiks un gribēšana. :pupi:
Attēls
Nedaudz labāk protams bija, bet ne ideāli (((((
Attēls
Filmējam :drink:
Attēls
Vel viena nošķeltā pusass :hahaha: Pats interesantākais, katra lūzt citā vietā. Vai nu stienis pārlūzt, vai nu kura no granātām. Gadās, ka no divām var uzmeistarot vienu :hahaha: Un braukšanas stilā arī, kura salūzt vienkārši iedodot ručkā, kura piemēram ejot līkuma slīpi. Iemācoties to darīt laideni bez cirtieniem, vienalga beigās pusasis saka ATAAAAA.
Attēls
Protams jauni arī dzinēja spilveni :sarunats:
Attēls
Trasē gadās arī šādi(((( piesitot gumijas atliekas var sabojāt arī piekari. Trakākais ir braukt uz nomaukušās vai tukšas riepas, kad tā var trīties pat ap virsbūvi. Gumija ģērbās nost bieži, pirmkārt disku stāvokļa dēļ, otrkārt maza spiediena dēļ un treškārt šausmīgā seguma un bedru ietekmē, kas ir uz Kartodroma(
Attēls
Protams, kādu vakaru nedaudz arī bija ielu huligāns :bmw:
Attēls
Un kur nu bez skaistām bildēm, pirms ziemas miega :hahaha:
Attēls
Attēls
Latgalē kā parasti pa diennakti uzsnieg visas ziemas norma :doh: Tāpēc nepaspēju iedzīt auto garāžā. Lēnām atripojot pa sniedziņu ar vasaras riepām noliekam auto ziemas guļā :bye:
Attēls
Sākam šo sezonu. Pirmais - Tehniskā apskate. Protams par rūsu un citām problēmām šeit var aizmirst :hahaha: Bet ir jauna problēma - atgāzes. 2007 gads EURO4 norma. Automašīnai orģināli nāk 4 katalizatori. 2 downpaipos iekšā un 2 apakšā zem autiņa. 1majā reizē, kad gāju tehnisko, automašīnai downpaipos Lietuvā katiņi kaut kur pazuda.... Dīvaini :lol: Un bija palicis viens katalizators apakšā no diviem (arī dīvaini) nekas griezts laukā nebija. Nu lūk tā Latvijā atradās labs cilvēks, kurš aizdeva uz tehnisko apskati man katalizatorus tieši no šādas mašīnas. :hahaha: Precīzāk sakot downpaipus ar katiņiem. Sanāk uz tehnisko apskati man bija 3 katalizatori no 4. EASY ir, iziets, visas normas pat uz e98 vietā. Taču šogad ir problēma, jo šos katiņu šim cilvēkam vairs neesot, nu precīzāk viņi ir, bet ielikti citā auto un pagaidām ārā nav iespējas tik ātri viņus dabūt. :doh: Buksēt gribās, ko darīt?
Attēls
Izrādās šim cilvēkam ir saglabāti apakšējie katiņi :hahaha: Bet otrs jautājums, vai pietiks? Visi mēs saprotam, ka downpaipu katalizators ir daudz efektīvāks, jo viņš dzīvo augstā temperatūrā un precīzi pilda savu funkciju. Par apakšējiem grūti spriest vai būs gana.... :rolleyes: Uzlieku virsu ar savilcējiem, ielieku MHD programmā spirta E50 50% etanola mapi. Bākā saleju tīru E85. Ir, skate logā. Gāzējot, karsējot, knapi, knapi ievilkām normā :hahaha: Bet ir, taču ja dzinējam būtu kādas problēmas, tās pašas zondes vai arī tas piemēram rītu eļļu. Par skati varētu aizmirst, ja tādu manipulāciju veikt, tad dzinējam jābūt gandrīz vai ideālam.
Attēls
Pirms skates tika ieliktas arī jaunas zondes :drink:
Attēls
Gadi iet, nekas nemainās :doh: :hahaha:
Attēls
Nākošā problēma - Nelaba skaņa dzinējā :doh: Itkā dzenis, bet nē :D Skanēja vakūma sūknis. Sistēma diezgan sarežģīta, jo tas iet kopā ar augstspiediena degvielas sūkni. Liekam jaunu, labu analogu :drink:
Attēls
Izrādās skanēja nevis vakāma sūknis, bet stūres pastiprinātājs :doh:
Attēls
Izjaucām sūkni, nekāda dižā diluma neatradām. Neko kriminālu neredzam.... :lol: Salasījām visu atpakaļ un nekas vairs neskan. :hahaha: BMW dažreiz, tiešām māk saremontēties pats.
Attēls
Ķīnas Karbons salona apdarē :hahaha: bildē izskatās labi un dzīvē arī, ja neliptu sāni nost :hahaha: Atvainojos par netīro salonu ((( Viss ķīmiskajā tagad ir atmazgāts. :drink:
Attēls
Nākamā problēma - auto svars. Negribējās, protams, taisīt drifta miskasti visu jaucot ārā. Pārāk labā stāvoklī ir šis autiņs, bet ideja bija braukt drifta posmu, tāpēc nedaudz no aizmugures noņēmu nost svaru. Bildē redzams, cik kas svēra. :hahaha: Kopā -51kg gandrīz.
Attēls
Braucot uz treniņu....
Attēls
Attēls
Tas viss notika tikai tāpēc, ka automašīnai ir viena liela problēma, kas jau otro sezonu nav atrisināta. :doh: Lieta tāda Check Engine problēma. Ja šī vadība izmet Check engine, kā jau lietotājs @raivoraivo
šeit komentāros minēta par SafeMode. Attiecīgi pazūd jauda, automašīnai braucot driftā, tā iztaisnojas. Un notika sadursme. Stulbi :rolleyes: Parasti, šis check engine izlien kādas 5-6reizes pa treniņu. Absolūti random momentā.
Attēls
Lūk divas kļūdas, kas izlec un ir pie vainas.
Attēls
Šīs abas kļūdas ir tikai tāpēc, ka ir atvienots ABS devējs aizmugurē. Apskaidroju, kāpēc tas ir izdarīts :hahaha:
Attēls
Hidrauliskā rokasbremze pieslēgta caur ABS bloku. Vienkāršs variants - mazāk "troiņiku" mazāk papildus bremžu sistēmas trubiņu. Rezultāts automašīnai noraujot hidraulisko rokas bremzi, tā darbojas kā ABS. It kā ziemā kad uz ledus uzsit pa pedāli :lol: Rezultāts, cik stipri rauj, rocene nebremzē. Internetā kā parasti informācijas nav. Okey tiekam vaļā ar to problēmu ļoti vienkārši. Atvienojam aizmugurējos ABS devējus. Bingo, ručņiks velkas, viss strādā, panelī eglīte :hahaha: Spidometrs, ABS, pret slīdes un pret buksēšana nestrādā. Eglīte man netraucē var braukt :hahaha: Pilsētā cik patestējot viss it kā okey. Varbūt tik liekas, ka jaudas nedaudz mazāk uz kādiem 20-30zirgiem, nu labi tas nekas. :hahaha: Laižam uz trasi, braukājamies, priecājamies par roceni un izlec randomā CheckEngine, ar to pašu kļūdu - par ātrumu. Nedaudz vēl pabuksējam, laižam mājās. Pēc tam pievienojam klāt aizmugurējo kreiso devēju - Spidometrs strādā, bet eglīte protams nepazūd :lol: Atkal pilsētā patestējam viss ok. Laižam uz trasi, trasē tas pats..... Viss slikti, tās pašas kļūdas. Un līdz ar to, ka nav īsti laika pieķerties tai problēmai, pa nedēļu jādara citas lietas, bet brīvdienas klāt un atkal jābrauc buksēt. Viss tika atlikts un tā visu sezonu arī notrenējos ar to CheckEngine :doh: Atnāca šī gada sezona, nu kaut kas jādara ar to lietu, jo šogad gribējās pabraukt arī kādā no drifta posmiem. :bmw:
Pirmais, mēģinājām elektroniski to visu apmānīt. Atkal ņemot veco Inpas versiju izdzēst to ABS vispār no mašīnas :lol: bet nu nē, tā nevar, neļauj to darīt (stulba ideja, bet nu tomēr). Nākamais cits čips, vērsos pie pašas MHD kompānijas, aizsūtot garu vēstuli ar visu problēmu, ka braucu driftā utt. :hahaha: Jo galvā bija doma, ka 100 punkti kādam ir bijusi arī tāda problēma un viņi zina risinājumu, vai arī atsūtīs Custom mapi, kuru es caur adapteru varēšu iesviest iekšā. Bet nekā, maigi sakot mani pasūtīja dir*t :hahaha: sakot, ka lai vēršos pie citām kompānijām, kas nodarbojas ar Custom tune. Tas viss man nedeva pārliecību, jo pirmkārt, tas pasākums ir diezgan dārgs, otrkārt tas viss notiek attālināti (nu vismaz tās amerikāņu kompānijas, kas ar to nodarbojas) un treškārt es tad zaudēju iespēju čipoties kā es gribu. Jo pārsvarā es buksēju uz STAGE2 programmas, ko piedāvā MHD tuning. Nu vārdu sakot es nevarēšu vairs neko mainīt, piemēram kā uz skati, ja liet iekšā spirtu utt. Un vēl mani māca bažas par to, par pašu drošību. Divi gadi buksēju un viss brauc, MHD programmai regulāri iziet Update un citas labas lietas, nu tās mapes reāli strādā un ir čotka uztaisītas un tiek atjaunotas. Bet ja es uztaisu custom tune, tad viss tikai viena mape, un drošība uz jautājuma..... Tāpēc nākamais solis panākt lai auto redz to iztrūkstošo ātruma devēju.....
Attēls
Sacensības tuvojas...... Nākamā ideja iefīrēt iekšā priekšējā cafā aizmugurējo ātruma devēju :lol: Ideja ne pārāk, bet nu var nostrādāt. ABS devējs lasa no gultļa rindas ar priekšpusi. Izmēram attālumus, uzmanīgi izveidojam viņam vietu un ieliekam)))) Gateris jā, bet cerība bija.
Ātrums rādās, viss kārtībā. Visas sistēmas strādā. Atslēdzot pret slīdi un pret buksēšanu ručņiks raujas. Viss bumbās :hahaha: Tā likās..... Pabraucot kādu minūti izlec jauna kļūda. DSC failure...... :doh: Okey pieņemsim, lai tā kļūda paliek, bet kur garantija, ka viņas dēļ trasē atkal neizmetīs CheckEngine. Riskēt nevar. Rokamies tālāk. Slēdzam klāt ''Rheingold'' diagnostiku. Redzam ātrumi katrai riepai rādās, taču ik pa laikam viss noraustās un signāls pazūd.... Un vēl kas. Tai riepai aizmugurējai, kuras devējs pārnests uz priekšu atšķīrās ātrums. Piemērs. Aizmugurējā kreisā riepa 50km stundā, priekša labā 51km stundā, priekšējā kreisā 51 km stundā un aizmugurējā labā, kuras devējs pārnests uz priekšu 51km stundā. Nu kr4 priekšējās riepas ātrums. Atšķirība ir tāpēc, ka priekšā un aizmugurē dažādi izmēri 215-45-17 priekša un aizmugurē 205-45-17 (jo driftā nevar platākas par 205 STREET klasē). Rezultāts aizmugurējā asī atšķiras ātrums starp riepām par vienu kilometru. Un tāpēc pabraucot ir DSC kļūda :doh: Labi, ar DSC kļūdu viss skaidrs, tad sākām aizdomāties par problēmu ar to raustīšanos, varbūt vaina vispār ir automašīnas pravodkā un check engine izlec tad, kad signāls pazūd un auto iet atmetējā (kā versija). Labi liekam devēju kā bija, rokamies tālāk. Ir skaidrs, ka pareizu ātrumu mēs iegūsim tikai ieliekot devējus, visus savās vietās.
Attēls
Nākamais risinājuma veids - pārslēdzam hidrauliskās rocenes trubiņas. Laižam ārpus ABS sistēmas, bet ABS bloka. Bingo viss strādā, taču rodas jauna problēma..... Braucot uz priekšu, vai stāvot uz vietas, tas būtību nemaina. Pāris reižu paspaidot bremžu pedāli, vai nospiežot un paturot izlec ABS, DSC failure - atkal..... Slēdzam diagnostiku, redzam vainu. Šoreiz tas izlec, jo apiets apkārt ABS bloks un spiežot bremzi, aizmugurējā bremžu kontūrā nav spiediena un uzreiz ir kļūda (bildē redzams kā palaistas trubiņas, zagluškas kā reize aizmugurējais kontūrs). Idejas jau sāk beigties :doh: Pēdējā ideja, laikam vispareizākā un vienkāršākā. Atstāt ABS visu pa standartam un ielikt rocenes sistēmu ar diviem "traiņikiem" vienkārši aiz abs bloka sistēmas aizmugurējā bremžu kontūrā. Bingo viss beidzot strādā. Visi ātrumi redzami, ručņiks velkas, DSC ASC viss strādā, kļūdu nav. Super. :hahaha: Pamokot mašīnu pa pilsētu likās, tā nedaudz dīvaināk uzvedās gāzes pedālis (ļoti lēna atsauce). Nu labi līdz sacensībām divas nedēļas, kraujam vakarā mašīnu uz traļa un braucam trasē testēties. Unnnnnn riktīgs abloms. Nezinu kāpēc, bet tagad, kad visas sistēmas strādā, nav nekādu avārijas režīmu un eglītes panelī, gāzes pedālis vairs nav tik jūtīgs. Labi pilsētā vai braucot gonkā līdz 200 to varbūt nejūt, bet driftā ir di*sā. Pabraukt nav iespējams ar tādu pedāli. Atkal atvaino vienu datčiku un viss kārtībā, pedālis atkal jūtīgs. Teiksim tā elektroniskā drosele tā jau pati pa sevi ir nedaudz vēlāka nekā trosīte, bet nu kad viņa domā pus stundu pabraukt nu nav iespējams. Atvienojām datčiku un tā arī notrenējos, loģiski ar atkal ārā lecošu Check engine :doh: Tagad atbraucot mājās, pa nedēļu nervi neturēja. Sāku atkal rakņāties pa internetu un izraku vēl vienu interesantu faktu. Jā šiem modeļiem ir tāda fīča kā novēlota gāze, lai būtu ērtāka braukšana un mazāk raustīšanās. Pat M3 e92 arī ir tāda problēma (vismaz tā bija rakstīts vienā forumā) Nezinu dzīvē neesmu braucis ar M3 :hahaha: Nu lūk, risinājums bija ''Prošivka" no M135i versijas, vai arī doti faili, kuri jāiekačā vadības blokā (tur izmainīta tā pedāļa uzvedība). Kaut kā no mistiskiem saitiem negribējās vadības blokā neko kodēt...... Vai arī vienkāršs variants uzmeistarot ''Sekretku" uz sajūga pedāļa. :hahaha: Jau iepriekš pamanīju, ka braucot un nospiežot sajūga pedāli automašīna gāzējas normāli un atsaucība ir kā iepriekš. Dīvaini, bet tā tas ir. Nu lūk palaižu mašīnu, noņemu štekeri no sajūga pedāļa moduļa un beidzot :hahaha: Viss strādā viss brauc, kļūdu nav, ručņiks raujas, pedālis atsaucīgs :sarunats: Uztaisu sekretku, kā podziņu kur savienojas divi vadi, jo bez nospiesta sajūga, neiedarbināt automašīnu :hahaha: Testēju pilsētā mēģinu mocīt kā varu atmetējā, driftā utt. Viss nelec kļūdas. Vienkārši bija aizdomas, ka auto var nepatikt, ka tas tiek gāzēts bez sajūga moduļa, jo šteķeris ir atvienots. Bet nē viss ok :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Beidzot. Protams, to visu vajadzēja darīt agrāk, nevis nedēļu pirms sacensībām, bet nu pagāja gandrīz 2 gadi līdz tika beidzot atkosta šī mašīnas problēma..... Kaut arī dīvaini ir tas, ka Latvijā man nav vienīgajam hidra uz tāda auto un citiem cilvēkiem nav tādu problēmu, pat atvienojot devējus eglīte deg un viss tāpat brauc bez kļūdām. Dīvaini protams. Varbūt lomu spēlē arī tas, ka mans autiņš iepriekš bija automāts......
Attēls
Nākamā problēma. Šogad ir vairāk jaudas, jo pārgāju uz E30 mapi, jeb 30procentu etanola degvielas maisījuma. Kāpēc to izdarīju? Lai mašīnai nebūtu tik karsti. Mazākas temperatūras uz tās pašas jaudas. Un tiešām atšķirība bija. Šogad nevienas kļūdas par degmaisījumu un trasē temperatūra dzinējam bija mazāka :super: Nu lūk šogad jaudas vairāk un nākamais vājais elements Flancis Reduktorā :rolleyes: Skats šausmīgs nolauž ļoti nelabi un dabūt ārā grūti, plus uzreiz mīnusā sānu saļņiks. :rolleyes:
Attēls
Otra puse.....
Attēls
Visticamāk problēma bija tajā, ka šie flanči bija no e60. Un garā mala arī ir vājais punkts, jo abi divi viņi izlūza. Vai arī bija jau saguruši no pagājušās sezonas. :hahaha: Ieliku atpakaļ parastos no e90 reduktora viss tur)))) Vismaz pagaidām :lol:
Attēls
Nākamais izgudrojums Gateris Power :grrr: Jā piekrītu izskatās šausmīgi. Pāris dienas līdz sacensībām... Laika nav un sabira mani uniboli augšējās atsaitēs. Risinājums dienas laikā. Žurkas cafas sailentbloki un otrā puse no Subaru. Uzmeistarotas vtulkas un piemetināta vītne. Izskatās ne pārāk, bet pa lielam visas atsaites tā ir ražotas (es domāju tūninga regulējamās).
Attēls
Gatavais produkts. Piemetinātas pilītes ir drošībai. Pa faktam to varēja arī nedarīt :rolleyes: Viss tur viss brauc)))
Attēls
Nu lūk, tāds problēmu stāsts :hahaha: Ne jēdzīgi patrenējies sanāca, bet tomēr laižam uz Daugavpils drifta Festivālu. Pēdējā nakts pirms posma. Aplīmējam auto :yes:
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Dizains par laimi sanāca SUPER :sarunats: Kā arī šajā sezonā piedalījos Ventspils DragRace Festivālā. Protams bez ķibelēm arī neiztika((((( :doh: Bet normālas bildes un stāsts, par to kā mums gāja abās sacensībās būs tad, kad uzmontēšu jauno autovlogu par abiem pasākumiem. :super:
Bet pagaidām, kam slinkums lasīt var noskatīties AutoVlogu par šo visu izstāstīto iepriekš. Ar visiem video, pārējiem uzlabojumiem utt. Būs arī skaisti skati - Drifts utt. Un jā šajā video viss ir datorgrafika, tāpēc nemēģiniet to atkārtot mājās :hahaha:
Un vēl auto tika arī uzmērīts ar 10 gadus veciem PusSlikiem 245-45-17 aizmugurē, un rezultāts ir 0-100 4,3 un 100-200 10,2. Bet par to visu sīkāk VIDEO. Patīkamu skatīšanos un neaizmirsti piesekot SUBSCRIBE. Ceru, ka informācija ir interesanta un noderēs kādam nākotnē. :drink:
Attēls