Datorlietas

Kas, ko, kā, kāpēc? Viss par visu, kas neatbilst citām sadaļām.
Profila bilde
ikey07
Ziņojumi: 4212
Pievienojies: 26 Mar 2013, 14:44
Braucu ar: '99 Cabrio
Atrašanās vieta: Mārupe
Reputācija: 9
 

19 Dec 2014, 15:01

Tātad no sākuma saspraud abus komjus kopā ar to kabeli ( iespējams pazudīs internets uz brīdi )

No stacionārā:
Ej uz Control Panel>Network and Sharing Center>Change adapter settings( kreisajā pusē )
Tur vajadzētu būt vairākiem tīkliem, atrodi Local Area Network or Lan or Eithernet.

Labais peles taustiņš> Properties> tad tajā sarakstā atrodi Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) un spied properties.

Atķeksē Use following IP address ( bildē var redzēt kas jāsavada lauciņos. ) un spied ok
dfsdsfds.png

Laptopā:
Visu to pašu, bet pie Use following IP address, apmaini IP address un Default gateway vietām.IP address būs 192.168.0.2 un spied ok.

Vajadzētu parādīties ka LAN connected.

No stacionārā:
Tad labais taustiņš uz My Computer>Map network drive un spied browse
Pēc kāda brītiņa parādīsies laptopa nosaukums, atrodi kādu mapi kas ir shared (ja nav tad laptopā pie kāda foldera>properties>sharing un ieslēdz share.)

Spied ok, un tev pie My Computer vajadzētu parādīties jaunam network drive
Jums nav vajadzīgās atļaujas lai apskatītu šo pielikumu.
- ikey07
Profila bilde
normāls čalis
Ziņojumi: 582
Pievienojies: 30 Mar 2013, 20:24
Braucu ar: e41 ;)
Atrašanās vieta: Rīga

19 Dec 2014, 16:07

Lai šo joku izpildītu nevajadzēja cross kabeli uztaisīt?
Varbūt, ka šis arī ies, sen neesmu darījis. :)
Kalnz rakstīja:e36 bez bloķa ir alus bez grādiem / sieviete no gumijas / elektriskā cigarete u.tml
Mana māte - "ārprāts! Viņam tak riepas deg, viņam tas ir jāpasaka!" Runājot par apļa slīpētāju.
Attēls
Profila bilde
ikey07
Ziņojumi: 4212
Pievienojies: 26 Mar 2013, 14:44
Braucu ar: '99 Cabrio
Atrašanās vieta: Mārupe
Reputācija: 9
 

19 Dec 2014, 17:13

normāls čalis rakstīja:Lai šo joku izpildītu nevajadzēja cross kabeli uztaisīt?
Varbūt, ka šis arī ies, sen neesmu darījis. :)

Crosscable vajag ja gribi sharot internetu ar otru datoru.
- ikey07
Profila bilde
ValtersZ
Ziņojumi: 4697
Pievienojies: 15 Jūn 2011, 12:18
Braucu ar: Skaties pats.
Atrašanās vieta: Oslo
Reputācija: 3
 

19 Dec 2014, 17:38

Kādam nav DDR2 rams 1gb ? Nē neesmu gagarins par 20 eiro nepirkšu.
Jaucu E46 automobiļus detaļās !
Profila bilde
ikey07
Ziņojumi: 4212
Pievienojies: 26 Mar 2013, 14:44
Braucu ar: '99 Cabrio
Atrašanās vieta: Mārupe
Reputācija: 9
 

19 Dec 2014, 18:16

DDR2 nekad neiegāja modē un tapēc arī maksā bargu naudu, pat DDR3 ir lētāki :lol:
- ikey07
Profila bilde
rus90
Ziņojumi: 573
Pievienojies: 28 Jūn 2013, 07:01
Braucu ar: 318is
Atrašanās vieta: Ogre
Reputācija: 2
 

19 Dec 2014, 18:20

vecaks rams maksa dargak neka jaunie :lol:
Attēls
Profila bilde
ValtersZ
Ziņojumi: 4697
Pievienojies: 15 Jūn 2011, 12:18
Braucu ar: Skaties pats.
Atrašanās vieta: Oslo
Reputācija: 3
 

19 Dec 2014, 18:21

Jā problēma tāda ka mans dinozaurs kopš 2005 gada iet uz ddr2 un vista ēd 2gb bet atlikušie 500mb ram pat hromu mē'dz uzkārt.
Jaucu E46 automobiļus detaļās !
Profila bilde
rus90
Ziņojumi: 573
Pievienojies: 28 Jūn 2013, 07:01
Braucu ar: 318is
Atrašanās vieta: Ogre
Reputācija: 2
 

19 Dec 2014, 18:22

zuze91 rakstīja:Jā problēma tāda ka mans dinozaurs kopš 2005 gada iet uz ddr2 un vista ēd 2gb bet atlikušie 500mb ram pat hromu mē'dz uzkārt.
parej uz win7 ;)
Attēls
Profila bilde
sandzhus
Ziņojumi: 779
Pievienojies: 28 Jan 2014, 22:40
Reputācija: 1
 

19 Dec 2014, 18:24

Vista ir neizdevies produkts.
Ir alternatīva - uzliec vienkāršu XP bez (super ūber black edition) un strādās kā pulkstenis pat ar taviem 2GB operatīvo :clap:
zuze91 rakstīja:Jā problēma tāda ka mans dinozaurs kopš 2005 gada iet uz ddr2 un vista ēd 2gb bet atlikušie 500mb ram pat hromu mē'dz uzkārt.
Profila bilde
Rons
Ziņojumi: 1429
Pievienojies: 22 Jūl 2011, 19:28
Braucu ar: c3h8-c4h10
Reputācija: 12
 

19 Dec 2014, 18:55

sandzhus rakstīja:Vista ir neizdevies produkts.
Ir alternatīva - uzliec vienkāršu XP bez (super ūber black edition) un strādās kā pulkstenis pat ar taviem 2GB operatīvo :clap:
zuze91 rakstīja:Jā problēma tāda ka mans dinozaurs kopš 2005 gada iet uz ddr2 un vista ēd 2gb bet atlikušie 500mb ram pat hromu mē'dz uzkārt.
te viens lietotājs minēja, ka apgraizīts win 7 skrienot ātrāk par xp. vai taisnība- nezinu, jo man nav tādas apgraizītas versijas. :rolleyes:
Profila bilde
sandzhus
Ziņojumi: 779
Pievienojies: 28 Jan 2014, 22:40
Reputācija: 1
 

19 Dec 2014, 20:07

Rons rakstīja:
sandzhus rakstīja:Vista ir neizdevies produkts.
Ir alternatīva - uzliec vienkāršu XP bez (super ūber black edition) un strādās kā pulkstenis pat ar taviem 2GB operatīvo :clap:
zuze91 rakstīja:Jā problēma tāda ka mans dinozaurs kopš 2005 gada iet uz ddr2 un vista ēd 2gb bet atlikušie 500mb ram pat hromu mē'dz uzkārt.
te viens lietotājs minēja, ka apgraizīts win 7 skrienot ātrāk par xp. vai taisnība- nezinu, jo man nav tādas apgraizītas versijas. :rolleyes:
Var protams mēģināt šādu win7 atrast inetā, bet pilnu smago win7 uz 2005. gada dzelžiem likt nav prāta darbs.
To pašu varētu teikt par optimizētu winXP, atrubī to ko nevajag, uninstall to ko nevajag, būs labs performance. :hahaha:
Profila bilde
normāls čalis
Ziņojumi: 582
Pievienojies: 30 Mar 2013, 20:24
Braucu ar: e41 ;)
Atrašanās vieta: Rīga

19 Dec 2014, 20:14

ikey07 rakstīja:
normāls čalis rakstīja:Lai šo joku izpildītu nevajadzēja cross kabeli uztaisīt?
Varbūt, ka šis arī ies, sen neesmu darījis. :)

Crosscable vajag ja gribi sharot internetu ar otru datoru.
Nu vispār agrāk vajadzēja crossover kabeli šādam jokam, ne dalīt interneta resursus. :) Tagad ir tak auto mdi-x, par ko aizmirsu ātrumā. :D
Kalnz rakstīja:e36 bez bloķa ir alus bez grādiem / sieviete no gumijas / elektriskā cigarete u.tml
Mana māte - "ārprāts! Viņam tak riepas deg, viņam tas ir jāpasaka!" Runājot par apļa slīpētāju.
Attēls
Profila bilde
Rons
Ziņojumi: 1429
Pievienojies: 22 Jūl 2011, 19:28
Braucu ar: c3h8-c4h10
Reputācija: 12
 

19 Dec 2014, 20:15

reizēm vajag xp palaist dos mode... kāpēc ne visi dotāri, vai xp to neatbalsta ? (brīžiem baigi besī)... neesmu datortārps i tāpēc tāds lamerīgs jautājiens :rolleyes:

p.s. točna zinu, ka uz tā paša dzelža gadus 15 atpakaļ to darīju vēsi :rolleyes: kur prikols ?
Profila bilde
Peteris
Ziņojumi: 121
Pievienojies: 02 Dec 2014, 20:16
Braucu ar: E36 325tds
Atrašanās vieta: Liepājas
Reputācija: 3
 

19 Dec 2014, 20:32

Rons rakstīja:reizēm vajag xp palaist dos mode... kāpēc ne visi dotāri, vai xp to neatbalsta ? (brīžiem baigi besī)... neesmu datortārps i tāpēc tāds lamerīgs jautājiens :rolleyes:

p.s. točna zinu, ka uz tā paša dzelža gadus 15 atpakaļ to darīju vēsi :rolleyes: kur prikols ?

Restartē datoru (un spaidi F8 pogu) un izvēlies "Safe Mode with Command Prompt"


Tas strādās, ja tev ir windows Perētāj sistēma
Attēls
Profila bilde
Rob
Ziņojumi: 2474
Pievienojies: 14 Aug 2012, 01:25
Braucu ar: Orientblau Touring
Atrašanās vieta: Ogre-Madona-Cesvaine
Reputācija: 6
 

19 Dec 2014, 21:52

Hmm, kāpēc jārestartē dators, ja ierakstot sērčā command promt tas ir pieejams? Vēl tagad atceros dažas komandas, mk dir, del dir :gigigi:
Par to failu parsviešanu. Es lieliem apjomiem parasti izņemu cieto, iemetu hdd kastē, un viss notiek, ja motorus autiņam māk pārsviest, tad šitais jau toč ir bērnu spēles, tas tādā gadījumā, ja caur šārētu mapi tīklā negribās gaidīt, kamēr tas apjoms pārsūtīsies.
Profila bilde
Peteris
Ziņojumi: 121
Pievienojies: 02 Dec 2014, 20:16
Braucu ar: E36 325tds
Atrašanās vieta: Liepājas
Reputācija: 3
 

19 Dec 2014, 22:17

evaness2 rakstīja:Hmm, kāpēc jārestartē dators, ja ierakstot sērčā command promt tas ir pieejams? Vēl tagad atceros dažas komandas, mk dir, del dir :gigigi:
Par to failu parsviešanu. Es lieliem apjomiem parasti izņemu cieto, iemetu hdd kastē, un viss notiek, ja motorus autiņam māk pārsviest, tad šitais jau toč ir bērnu spēles, tas tādā gadījumā, ja caur šārētu mapi tīklā negribās gaidīt, kamēr tas apjoms pārsūtīsies.


Tu no windows vides ejot cmd nevarēsi veikt lietas, ko caur iepriekš minēto veidu..

Par cieto disku, usb 2.0 nav tik ātrs kā piemēram sata.. tāpēc labāk, lai cietais paliek datorā un pārmet tā failus.. - ja runa iet par lieliem failiem un ātrumu..
Attēls
Profila bilde
Fricis
Ziņojumi: 29
Pievienojies: 16 Feb 2012, 14:47
Braucu ar: E36 318i Touring
Atrašanās vieta: Rīga, Latvija

19 Dec 2014, 23:37

Esmu foruma pasīvais lietotājs - pārsvarā tikai pāršķirstu sadaļas un palasu, bet nejauši uzdoroties šai tēmai un izlasot ko te šodien "IT guru" sarakstījuši, nevaru noturēties klusu. :doh:

Saspraud abus kompjus kopā ar kabeli... :doh: un tad izej vēl lieku un nevajadzīgu gemoroju kaut ko tur bakstot.. :gigigi:
Šis ir no sērijas: "Kad sunim nav ko darīt, viņš laiza pautus!"
Beigās lietotājs vulgaris attopas, kad kaut ko ir sabakstījis, bet pats nezin ko, nekas nesanāk un pa virsu kaut kas arī vairs neiet.

DogMa jau ierakstījis ātrāko un max. friendly to user variantu, kur tikai pareizi jāsaliek šāres, bet dažiem gribas likt ne IT cilvēkiem pakārties tīkla kabeļos. :idiots:
Turklāt, ja ar šārēm viss ok, pat IP nevajadzēs ne zināt, ne rakstīt - sadaļā Network parādīs datoru ar visiem tā šārētajiem folderiem.

Vista ir neizdevies produkts, bet tālākais par Win7 un XP pilnīgs bullshit... :doh: Kad nav, tad nav. :doh:
1. XP ir jāaizmirst kā suga. Tikai atsevišķos, specifiskos gadījumos viņš ir aktuāls. XP godam savu laiku nokalpoja un 2014.g. pirmajā ceturksnī arī atvadījās. XP ir miris.
"..atrubī to ko nevajag, uninstall to ko nevajag," jā, un pēc šo "gudro" darbību veikšanas forumos parādās daudz jaunas un interesantas diskusijas - "man te neiet, nestrādā, gļuko.."

2. Win7 iet un pie tam ļoti labi iet arī uz krietni vecākiem dzelžiem par 2005.
Neskaitāmi P4 2.8Ghz ar 2GB RAM ir instalēti un uzstādīti, strādā, ka prieks un pat ar diez gan specifisku softwāri.
Tīrs, sapachots un lieki "neoptimizēts" installs griezīsies krietni labāk kā XP - no pieredzes. ;)

No offence, prieks, protams, ka cilvēki cenšas palīdzēt, bet nu piedodiet - ja, nerubī, tad nevajag stāstīt cilvēkiem muļķības un likt darīt idiotiskas lietas. :yes:

Cheers! :bye:
Attēls
Profila bilde
c1c1s
Ziņojumi: 299
Pievienojies: 07 Jan 2014, 08:38
Braucu ar: simtdivsimt km/h
Atrašanās vieta: Yes:
Reputācija: 2
 

20 Dec 2014, 08:24

zuze91 rakstīja:Jā problēma tāda ka mans dinozaurs kopš 2005 gada iet uz ddr2 un vista ēd 2gb bet atlikušie 500mb ram pat hromu mē'dz uzkārt.
Par DDR2 tikai viens jautājums,lai zināti vai varu palīdzēt - kas par procesoru?

Google chrome sen vajadzētu aizmirst veciem dzelžiem, tikai pirmā - ceturtajai Chrome versijai ir normālas.
Tagadējās, pēdējās versijas izstrādātas tā, ka katrs "Tab"(Cilne) iegriež jaunu procesu(kas bremzē datoru)(neticat,-pārbaudiet cik procesus izveidojis Chrome.exe), ir protams plugins, kas to optimizē, bet arī tas plugins ir diezgan neoptimāls, jo aptur neaktīvo tabu(ja ir flash, vai video,tad tie tiks apturēti). Uz mūsdienīga, civilizēta dzelža, protams, tas nav jūtams.
Ir arī citi Chromium browseri - ne Google Chrome, kas nav populāri, bet daudz labāki, ātrāki.(pats izmantoju, jo vajadzīgi n-tie tabi un n-tie browseri)

Par Friča teikto, neuzkurinot tautu un diskusiju, klusēšu. Ir gan taisnība,gan pilnīgas auzas.
Nepatīk kā es braucu?
Vācies nost no trotuāra!
Profila bilde
sandzhus
Ziņojumi: 779
Pievienojies: 28 Jan 2014, 22:40
Reputācija: 1
 

20 Dec 2014, 10:58

Fricis rakstīja:Esmu foruma pasīvais lietotājs - pārsvarā tikai pāršķirstu sadaļas un palasu, bet nejauši uzdoroties šai tēmai un izlasot ko te šodien "IT guru" sarakstījuši, nevaru noturēties klusu. :doh:

Saspraud abus kompjus kopā ar kabeli... :doh: un tad izej vēl lieku un nevajadzīgu gemoroju kaut ko tur bakstot.. :gigigi:
Šis ir no sērijas: "Kad sunim nav ko darīt, viņš laiza pautus!"
Beigās lietotājs vulgaris attopas, kad kaut ko ir sabakstījis, bet pats nezin ko, nekas nesanāk un pa virsu kaut kas arī vairs neiet.

DogMa jau ierakstījis ātrāko un max. friendly to user variantu, kur tikai pareizi jāsaliek šāres, bet dažiem gribas likt ne IT cilvēkiem pakārties tīkla kabeļos. :idiots:
Turklāt, ja ar šārēm viss ok, pat IP nevajadzēs ne zināt, ne rakstīt - sadaļā Network parādīs datoru ar visiem tā šārētajiem folderiem.

Vista ir neizdevies produkts, bet tālākais par Win7 un XP pilnīgs bullshit... :doh: Kad nav, tad nav. :doh:
1. XP ir jāaizmirst kā suga. Tikai atsevišķos, specifiskos gadījumos viņš ir aktuāls. XP godam savu laiku nokalpoja un 2014.g. pirmajā ceturksnī arī atvadījās. XP ir miris.
"..atrubī to ko nevajag, uninstall to ko nevajag," jā, un pēc šo "gudro" darbību veikšanas forumos parādās daudz jaunas un interesantas diskusijas - "man te neiet, nestrādā, gļuko.."

2. Win7 iet un pie tam ļoti labi iet arī uz krietni vecākiem dzelžiem par 2005.
Neskaitāmi P4 2.8Ghz ar 2GB RAM ir instalēti un uzstādīti, strādā, ka prieks un pat ar diez gan specifisku softwāri.
Tīrs, sapachots un lieki "neoptimizēts" installs griezīsies krietni labāk kā XP - no pieredzes. ;)

No offence, prieks, protams, ka cilvēki cenšas palīdzēt, bet nu piedodiet - ja, nerubī, tad nevajag stāstīt cilvēkiem muļķības un likt darīt idiotiskas lietas. :yes:

Cheers! :bye:
Ha,
Tas ka supports XP ir beidzies, nozīmē, ka viņš ir metams?
Ja cilvēks lieto specifisku programmatūru, kur fiziski nedrīkst likt neko jaunāku, jo nav atbalsta uz jaunāka OS?
Ko tad tu teiksi? Pa lielam izskatās, ka tu ar pirātismu tik nodarbojies, un neesi saskāries ar uzņēmumu problēmām.
Visi šitie pagraba datorspeciālisti bez izglītības un saskatītajiem youtube tutorialiem kas liek sludinājumus ss.lv par datoru remontu, vot tas ir jāaizmirst :super:

No offence Fricis - Tas ko es rakstīju ir domāts advancētam lietotājam, tīri teorētiski + notestēts uz reāliem dzelžiem un to veiktspēju :sarunats:
Profila bilde
Fricis
Ziņojumi: 29
Pievienojies: 16 Feb 2012, 14:47
Braucu ar: E36 318i Touring
Atrašanās vieta: Rīga, Latvija

20 Dec 2014, 13:01

sandzhus rakstīja: Ha,
Tas ka supports XP ir beidzies, nozīmē, ka viņš ir metams?
Ja cilvēks lieto specifisku programmatūru, kur fiziski nedrīkst likt neko jaunāku, jo nav atbalsta uz jaunāka OS?
Ko tad tu teiksi? Pa lielam izskatās, ka tu ar pirātismu tik nodarbojies, un neesi saskāries ar uzņēmumu problēmām.
Visi šitie pagraba datorspeciālisti bez izglītības un saskatītajiem youtube tutorialiem kas liek sludinājumus ss.lv par datoru remontu, vot tas ir jāaizmirst :super:

No offence Fricis - Tas ko es rakstīju ir domāts advancētam lietotājam, tīri teorētiski + notestēts uz reāliem dzelžiem un to veiktspēju :sarunats:
Jā, tieši to tas arī nozīmē. Supports turpina darboties tiem, kas par to ir spējīgi samaksāt.
Nav tāds "fiziski nedrīkst." Vienkārši neatbalsta jaunāku OS. Tad arī laicīgi jādomā gan par softa, gan OS upgrade un jāieplāno tam līdzekļi. Atbalstu tomēr nenogriež vienā dienā, vismaz gadu ātrāk tas ir zināms. Un tā starp citu Windows Server 2003 atbalsts beidzas 2015.gada jūnijā. Ieplānojiet, lai nav jāraud.
Kurš normāls uzņēmums lieto/s produktu, kam drošības caurumi tiks atrasti vēl un vēl, bet ielāpus ta vairs neviens neveidos!? Katrs XP lielākā vai mazākā mērā ir drošības drauds visai iestādes IT struktūrai.
Paši M$ liks palaist kādu zvēriņu, jo viņiem tas būs izdevīgi.
Saprotu, protams, ka šur un tur vēl ir un kādu laiku būs XP kastes, arī man darbā vēl ir un būs kādu brītiņu, bet tas nemaina faktu, ka XP ir jāaizmirst un pēc iespējas ātrāk jāveic upgrade.
Ar pirātismu nodarbojos privāti, bet ar "uzņēmumu problēmām" esmu saskāries pietiekami. ;)
Attēls