Šeit var papļāpāt !!!

Visas slēgtās tēmas u.c., kas vairs nav aktuāls.
Profila bilde
KA-91
Ziņojumi: 712
Pievienojies: 04 Dec 2012, 21:14
Braucu ar: darba auto
Atrašanās vieta: Rīga

30 Mai 2017, 08:54

Es izņēmu drošinātāju un TA laikā, kad pārbauda staru lukturiem uzreiz pateicu, ka miglas nestrādā. Neielika ne 2 un neuzdeva nekādus jautājumus. ;)
ikey07 rakstīja:Runājot par miglām, es rīt iešu TA bet viens stikliņš ieplīsis, ja es viņas atrubu, tik un tā liks 2 par staru ?
Profila bilde
kkk_24
Ziņojumi: 724
Pievienojies: 12 Mar 2012, 17:56
Braucu ar: 328i
Atrašanās vieta: Tukums/Rīga
Reputācija: 2
 

30 Mai 2017, 10:51

Emteks rakstīja:Cilvēki ir dumji vai tas kāds modes kliedziens ? Cik man zvana prasa par mašīnu tik visiem teksts vienāds - Bembis ir vēl ? Atbrauksi man parādīt ? Man pašam netīk braukt pie tevis. Vislabākais piedāvājums bija braukt uz Rēzekni 300km un otrs labākais ir Liepāja. :emo:
Pārskaita degvielas tiesu ar rezervi un var aizbraukt izvēdināt galvu un pie reizes moška auto pārdot,kur problēma?
Ir tā darīts, atveda mājās un par nepaprasīja neko par degvielu :lol:
Tas, ka citiem, it sevišķi rīdziniekem liekas kosmoss abraukt 60km, piemēram, uz to pašu Tukumu, lai paskatītos auto ir cits stāsts :gigigi:
Profila bilde
Finks
Ziņojumi: 1607
Pievienojies: 26 Mar 2012, 20:47
Braucu ar: VW B5.5/E36 323i
Atrašanās vieta: Mazpisāni
Reputācija: 5
 

30 Mai 2017, 11:05

KA-91 rakstīja:Es izņēmu drošinātāju un TA laikā, kad pārbauda staru lukturiem uzreiz pateicu, ka miglas nestrādā. Neielika ne 2 un neuzdeva nekādus jautājumus. ;)
ikey07 rakstīja:Runājot par miglām, es rīt iešu TA bet viens stikliņš ieplīsis, ja es viņas atrubu, tik un tā liks 2 par staru ?
Nez, ir tiekts ka ja viņas ir, tad obligāti jāstrādā, ja nestrādā tad jānem laukā. Arī ejot TA ne-bmw.
Profila bilde
KA-91
Ziņojumi: 712
Pievienojies: 04 Dec 2012, 21:14
Braucu ar: darba auto
Atrašanās vieta: Rīga

30 Mai 2017, 11:39

Es uzrakstīju savu pieredzi, nespriežu ko kāds cits ir teicis vai noteikumos rakstīts ;)
Profila bilde
Edža
Ziņojumi: 342
Pievienojies: 14 Mar 2014, 17:05
Braucu ar: Silber 98'
Reputācija: 2
 

30 Mai 2017, 11:49

Finks rakstīja:
KA-91 rakstīja:Es izņēmu drošinātāju un TA laikā, kad pārbauda staru lukturiem uzreiz pateicu, ka miglas nestrādā. Neielika ne 2 un neuzdeva nekādus jautājumus. ;)
ikey07 rakstīja:Runājot par miglām, es rīt iešu TA bet viens stikliņš ieplīsis, ja es viņas atrubu, tik un tā liks 2 par staru ?
Nez, ir tiekts ka ja viņas ir, tad obligāti jāstrādā, ja nestrādā tad jānem laukā. Arī ejot TA ne-bmw.
Es no vadiem atvienoju un pateicu ka miglas nestrādā. Viss cool.
Profila bilde
Finks
Ziņojumi: 1607
Pievienojies: 26 Mar 2012, 20:47
Braucu ar: VW B5.5/E36 323i
Atrašanās vieta: Mazpisāni
Reputācija: 5
 

30 Mai 2017, 12:05

Kāds garīgais inspektoram. :hahaha:
Emteks
Ziņojumi: 718
Pievienojies: 19 Mar 2015, 23:28

30 Mai 2017, 12:22

Tas ar likumu ir noteikts, ka miglas var būt ieliktas un tām nav jāstrādā. Precīzu punktu meklējiet paši.
Attēls
Profila bilde
chillhouse
Ziņojumi: 440
Pievienojies: 10 Mai 2014, 15:28
Braucu ar: E71, F15
Atrašanās vieta: Rīga

30 Mai 2017, 13:01

Uz TA var būt gan tukšas miglas, gan aizlīmēts, gan pievemtas. Galvenais, lai spuldze izņemta vai štekeris atvienots.
Attēls
Profila bilde
Dj Plosky
Ziņojumi: 2741
Pievienojies: 12 Mar 2012, 20:18
Braucu ar: ER2
Atrašanās vieta: Ezernieki, Rīga
Reputācija: 13
 

30 Mai 2017, 13:05

Vai drošinātājs izņemts...
d[-_-]b
Profila bilde
JānisK-[JK]
Ziņojumi: 1088
Pievienojies: 22 Sep 2014, 18:13
Reputācija: 2
 

30 Mai 2017, 13:12

chillhouse rakstīja:Uz TA var būt gan tukšas miglas, gan aizlīmēts, gan pievemtas. Galvenais, lai spuldze izņemta vai štekeris atvienots.
Varbūt kas pēdējos gados ir mainījies, bet vienmēr ir bijis tā, ka ja miklas lukturi ir kā tādi tad viņiem ir jāstrādā! Inspektoram nav jāmeklē vai ir ielikts drošinātājs vai ir spuldzītē, miglas lukturi ir ir un ja tas nedeg tas tiek vērtēts ar otro vērtējumu (2) un inspektoram ir vienalga, nav drošinātāja, nav spuldzītes, nav kontakta, nodeguši vadi vai kas cits!

Miglas lukturi ir ārējās apgaismes ierīces nevis kāds salona panelis vai kas cits nenozīmīgs, lukturi var nebūt, bet ja ir tad tiem ir jāstrādā pat ja ir aizlīmēti ar uzlīmēm, vāciņi vai kāds cits pieskrūvēts vai uz klipšiem nostiprināts aizbāznis var būt.
Profila bilde
JānisK-[JK]
Ziņojumi: 1088
Pievienojies: 22 Sep 2014, 18:13
Reputācija: 2
 

30 Mai 2017, 13:18

Ierakstiet meklētājā "miglas" un paspaidot uz leju atradīsiet:
https://likumi.lv/doc.php?id=88101



Ja miglas lukturi ir ieslēdzami:

– neatbilstošs to stiprinājums;

– luktura stiprību, hermētiskumu vai izstarojošās vai atstarojošās virsmas funkcionalitāti ietekmējoši bojājumi (plaisas, izlūzumi, korozija, pārklājumi, šķidrums lukturī u. tml.);

– neatļauti papildu elementi

Ja miglas lukturi nav ieslēdzami:

– neatbilstošs to stiprinājums;

– neatbilstoši gaismas avoti;
Profila bilde
KA-91
Ziņojumi: 712
Pievienojies: 04 Dec 2012, 21:14
Braucu ar: darba auto
Atrašanās vieta: Rīga

30 Mai 2017, 13:26

Neatradu, ka obilgāti jādeg, ja ir ievietoti, protams nav arī rakstīts, ka var nedegt. :lol:
204. Priekšējie miglas lukturi

204.1. Tips, skaits, krāsa un novietojums

204.1.1. Miglas lukturiem jābūt sertificētiem un marķētiem:

– ja transportlīdzeklis izgatavots līdz 2000.gada 31.decembrim, – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr.19 vai ES direktīvas 76/762/EEK prasībām (2.9.att.), vai atbilstoši izgatavotāja piemēroto standartu (GOST, SAE u.tml.) prasībām, ja luktura marķējumā norādīts luktura tips ( u.tml.).

– ja transportlīdzeklis izgatavots pēc 2001.gada 1.janvāra, – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr.19 vai ES direktīvas 76/762/EEK prasībām, izņemot gadījumus, ja atbilstības novērtēšana transportlīdzeklim veikta individuālā kārtā.

wpe1C.JPG (8554 bytes)

204.1.2. Automobiļiem drīkst būt uzstādīti divi priekšējie miglas lukturi, bet motocikliem – viens vai divi priekšējie miglas lukturi. Uzstādītajiem miglas lukturiem jāizstaro vienādas krāsas gaisma – abiem balta vai abiem dzeltena.

204.1.3. Lukturus uzstāda priekšā simetriski pret transportlīdzekļa vidējo garenplakni tā, lai to gaismas kūlis neapžilbinātu tā paša transportlīdzekļa vadītāju ne tieši, ne netieši, atstarojoties no atpakaļskata spoguļiem vai citām transportlīdzekļa gaismu atstarojošām virsmām, un lai tie neierobežotu vadītāja redzamības zonu.

Lukturus uzstāda, ievērojot 2.10.attēlā norādīto izvietojumu un ņemot vērā, ka gaismu izstarojošās virsmas augstākā punkta attālums līdz ceļa virsmai nedrīkst atrasties augstāk par tuvās gaismas luktura gaismu izstarojošās virsmas augstāko punktu.

Motocikliem – viena miglas luktura gadījumā – tā gaismu izstarojošās virsmas centram jāsakrīt ar vidējo garenplakni, vai arī attālumam no tās līdz luktura gaismu izstarojošās virsmas tuvākajam punktam jābūt ne lielākam par 250 mm. Divu lukturu gadījumā attālums starp abu lukturu gaismu izstarojošo virsmu tuvākajiem punktiem nedrīkst pārsniegt 200 mm.

wpe1E.JPG (7985 bytes)

204.2. Ieslēdzot miglas lukturus, jādeg visiem uzstādītajiem priekšējiem miglas lukturiem. Miglas lukturiem jābūt ieslēdzamiem vienīgi tad, kad jau ieslēgti gabarītlukturi un pakaļējās numura zīmes apgaismojums.

204.3. Miglas luktura gaismas kūļa regulējumam jāatbilst ANO EEK Noteikumu Nr.48 un ES direktīvas 76/756/EEK prasībām. Tā augšējā horizontālā robeža nedrīkst būt augstāka par tādā pašā augstumā uzstādīta un pareizi noregulēta tuvās gaismas luktura gaismas kūļa horizontālo gaismu norobežojošo līniju (2.11.att.). Amerikas tipa miglas lukturu regulējumam jāatbilst standarta SAE J599 prasībām, un miglas luktura gaismas kūļa augšējā horizontālā robeža nedrīkst būt augstāka par pareizi noregulēta tālās gaismas luktura gaismu izstarojošās virsmas horizontālo viduslīniju (2.11.attēla kreisais zīmējums).

wpe1F.JPG (13285 bytes)

204.4. Lukturiem jābūt atbilstoši nostiprinātiem pie nekustīgām automobiļa daļām tā, lai braukšanas laikā ceļa nelīdzenumi neizraisītu gaismas kūļa svārstības. Miglas luktura izkliedētājam jābūt tīram, bez plaisām, izlūzumiem u.tml. rakstura bojājumiem. Atstarojošai virsmai jābūt bez bojājumiem (korozija u.tml.). Nav pieļaujama jebkādu šķidrumu un papildu elementu izmantošana.
Profila bilde
Dj Plosky
Ziņojumi: 2741
Pievienojies: 12 Mar 2012, 20:18
Braucu ar: ER2
Atrašanās vieta: Ezernieki, Rīga
Reputācija: 13
 

30 Mai 2017, 13:28

Ir bijušas izmaiņas, vrb tas ir tas ir tieši tas, kas atbislt tām izmaiņām:
Ja miglas lukturi ir ieslēdzami:

- neatbilstošs to stiprinājums;

- luktura stiprību, hermētiskumu vai izstarojošās vai atstarojošās virsmas funkcionalitāti ietekmējoši bojājumi (plaisas, izlūzumi, korozija, pārklājumi, šķidrums lukturī u. tml.);

- neatļauti papildu elementi

Ja miglas lukturi nav ieslēdzami:

- neatbilstošs to stiprinājums;

- neatbilstoši gaismas avoti;

- gājēju, velosipēdistu vai motocikla vadītāju veselību vai dzīvību apdraudoši bojājumi sadursmes gadījumā

Jau paspēja ielikt. Karoč izmaiņas tik tiešām pāris gadus atpakaļ ir bijušas šajā sakarā!
d[-_-]b
Profila bilde
JānisK-[JK]
Ziņojumi: 1088
Pievienojies: 22 Sep 2014, 18:13
Reputācija: 2
 

30 Mai 2017, 14:01

Dodu 100% ka par migliniekiem nekas nav mainījies. Ne visi auto tika aprīkoti ar priekšējiem migliniekiem tāpēc ir pieļauts, ka tie var nebūt, bet ja fiziski uz skati ir tad ir jāstrādā.
Profila bilde
zemprofils
Ziņojumi: 50
Pievienojies: 20 Okt 2013, 15:40
Braucu ar: 320d

30 Mai 2017, 14:17

Nav jāstrādā! E46 pāris gadus eju ar izrautu drošinātāju, pasaku, ka nedeg un viss. Arī e36 pirms tam darīju tā pat. Brāļa e46 pirms nedēļas tas pats. Izņem drošinātāju un viss. Ja nedeg abas, neko neliek. Ja nedeg viena, liek 2!

Sent from my E5823 using Tapatalk
Es izliekos, ka strādāju.
Viņi izliekas, ka maksā.
Profila bilde
chillhouse
Ziņojumi: 440
Pievienojies: 10 Mai 2014, 15:28
Braucu ar: E71, F15
Atrašanās vieta: Rīga

30 Mai 2017, 14:28


Varbūt kas pēdējos gados ir mainījies, bet vienmēr ir bijis tā, ka ja miklas lukturi ir kā tādi tad viņiem ir jāstrādā! Inspektoram nav jāmeklē vai ir ielikts drošinātājs vai ir spuldzītē, miglas lukturi ir ir un ja tas nedeg tas tiek vērtēts ar otro vērtējumu (2) un inspektoram ir vienalga, nav drošinātāja, nav spuldzītes, nav kontakta, nodeguši vadi vai kas cits!

Miglas lukturi ir ārējās apgaismes ierīces nevis kāds salona panelis vai kas cits nenozīmīgs, lukturi var nebūt, bet ja ir tad tiem ir jāstrādā pat ja ir aizlīmēti ar uzlīmēm, vāciņi vai kāds cits pieskrūvēts vai uz klipšiem nostiprināts aizbāznis var būt.
Nemaldini tautu! Pabrīdinot inspektoru, nekad nekāds "divnieks" nav ielikts. Pārbaudīts jau gadiem!
Attēls
Emteks
Ziņojumi: 718
Pievienojies: 19 Mar 2015, 23:28

30 Mai 2017, 14:38

Nekas pat nav jābrīdina. Brauciet uz csdd un prasiet, lai grāmatā sameklē.
Attēls
Profila bilde
JānisK-[JK]
Ziņojumi: 1088
Pievienojies: 22 Sep 2014, 18:13
Reputācija: 2
 

30 Mai 2017, 15:15

chillhouse rakstīja:

Varbūt kas pēdējos gados ir mainījies, bet vienmēr ir bijis tā, ka ja miklas lukturi ir kā tādi tad viņiem ir jāstrādā! Inspektoram nav jāmeklē vai ir ielikts drošinātājs vai ir spuldzītē, miglas lukturi ir ir un ja tas nedeg tas tiek vērtēts ar otro vērtējumu (2) un inspektoram ir vienalga, nav drošinātāja, nav spuldzītes, nav kontakta, nodeguši vadi vai kas cits!

Miglas lukturi ir ārējās apgaismes ierīces nevis kāds salona panelis vai kas cits nenozīmīgs, lukturi var nebūt, bet ja ir tad tiem ir jāstrādā pat ja ir aizlīmēti ar uzlīmēm, vāciņi vai kāds cits pieskrūvēts vai uz klipšiem nostiprināts aizbāznis var būt.
Nemaldini tautu! Pabrīdinot inspektoru, nekad nekāds "divnieks" nav ielikts. Pārbaudīts jau gadiem!
Kad man tas bija aktuāli tad par šo tēmu ar inspektoriem runāju, ja apgaismes ierīce ir tad tai ir jāstrādā, nestrādāšana kā minēju ir defekts.

Parādi konkrētu pantu, kur tevis teiktai ir atrunāts! Tas ko es minēju ir atrunāts!
Profila bilde
baumanis
Ziņojumi: 1576
Pievienojies: 20 Dec 2011, 17:39
Braucu ar: Quattro
Atrašanās vieta: Dobele/Jelgava
Reputācija: 1
 

30 Mai 2017, 15:28

Nu var būt miglas priekšā un nedegt , par to 2 neliek :doh:
Ja nav sasistas , iekša viss izdedzis , refektors brūns , nekrīt arā . Ja pirms skates atvieno viņas neviens tev neko neteiks .
P.s ja tās ir oem miglas kas mašīnai nāk no rūpnīcas , ja ir kaut kādas rally style liktās tām ir jādeg un jābut pareizi uzstādītām!!!
Profila bilde
KA-91
Ziņojumi: 712
Pievienojies: 04 Dec 2012, 21:14
Braucu ar: darba auto
Atrašanās vieta: Rīga

30 Mai 2017, 15:37

:super: