Metināšana

Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

10 Mai 2011, 18:53

sveiki.

Ir domā beidzot iesākt mācīties metināt :lol:
Varbūt kāds var padalīties pieredzē ar padomiem - kas, ko, kā.

Tāpat skatos uz metināmajiem aparātiem. Ir pusautomāti un metināmie ar elektrodiem - basicā, ar kuru ir labāk? kā saprotu tad ar pusautomātiem ir daudz ērtāk strādāt un visu glītāk varam sametināt, kamēr roka nav piešauta.

P.S Tikai bez jēlībām :vecis: :lol:
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

10 Mai 2011, 20:46

ja tu metinamo doma saimnieciba, tad pusautomatu, ja ir vairak jametina smaga lauktehnika tad ar elektrodiem! ar tiem ir miljonsreizes izturigaks metinajums, bet ari ja nemaki ar to metinat tad ta vienkarsi ari nesanaks, bus jamacas un japalasa infa lai iebrauktu visa sistemaa! autinam tikai un vienigi pusautoimatu jo ar elektrodiem caurumus vien sataisisi
ar pusautomatu ir visvienkarsakais kas var butt, visparastakajiem metinajumiem un caurumu lapisanai izputeja nau vajadzigas nekadas prasmes! vel preks auto metinasanas labak izmanto 0.6mm drati, ar attieciga izmera uzgalisiem, bet kad mus jasametina kaukas smagaks, tad gan izmanto kadu 1mm drati, jo ar to tievo drati to vien darisi ka dedzinasi kopa uzgalus ja dosi pilna programma :D tik pie pusautomata tev vel bus vajadziga gaze, labakais variants argoshield light. gazi laid minimali un turi tiru uzgali lai gaze vieglak plust, ja metinajuma sak mesties burbulishi, gaze netiek cauri pietiekamaa daudzumaa! nu tas ta iesakumam tev ar so infu butu japietiek, ja kas vairak intrese drosi jauta :drink:
...
Profila bilde
dogMa
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 9805
Pievienojies: 27 Feb 2011, 23:05
Braucu ar: E36 2.8i Coupe
Reputācija: 117
 

10 Mai 2011, 21:09

Kā saka mans meistars - "Ir jāredz, kā kūst metāls, lai uztaisītu smuku šuvi" :) Cik es pamēģināju, tad nekas ļoti grūts nav, grūtākais izprast pareizo režīmu attiecīgajam bleķim, jo var vienā momentā izdedzināt caurumu, ja pa daudz iedod iekšā :)
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

10 Mai 2011, 21:21

pareizi taus meistars saka, bet tadu textu pasakot cilvekam kurs neko no tas lietas nesaprot, tas vinam diezko nepalidzes :lol:
...
Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

10 Mai 2011, 23:02

Paldies par komentiem :super:
laikam svētdien mēģināšu mācīties - metināt :lol:
Būs jāaizčāpo pie kāda, kas ar to ir nodarbojies.
Principā, sanāk tā jo plānāks metāls, jo vairāk ir jālieto pusautomāts, jo biezāks, tad var ar elektrodiem.
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

10 Mai 2011, 23:15

ar elektrodiem grutak metinat, bet ir stipraks darbs. man personigi pilnigi nekada skirba ar ko metinu, bet aceros ka pirms daudziem gadiem nevareju saprast ka ar lektrodiem vispar var pametinat :lol:
ar pusautomatu (MIG) ari pamatigus blekus vaalee tik kopa!
pareizakais lai kads kurs zin ko dara tev uzregule to metinamo un tad tu vari kipinaties tur un experimentet ar jaudu ka vien gribi, jo ta jau tik iemacisies :lol:
...
Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

10 Mai 2011, 23:20

tieši tā - galvanais ir uzsākt :vecis:
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

10 Mai 2011, 23:21

tik nepiemirsti ka gaze darga, tape tapat ipasi tur neprikolojies :lol:
...
Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

10 Mai 2011, 23:39

es uzsākšu ar elektrodiem :lol:
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

14 Mai 2011, 03:08

un kaa? traki ne? ar elektrodiem viss atkarigs ar kadiem metini! piemeram lai sametinatu augsupejosu detalu ar 6013, tev butu jabut istam pro. bet lai tadu pasu dedtalu sametinatyu ar piemeram7.... elekrodiem- netikloti!
karoc ko gribeju teikt , tu ac ar grutako!!! ar to ko nevajadzetu sakt, jo tada vaida metinat neiemacisies...!!! :welcome:
...
Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

14 Mai 2011, 09:43

nu rīt skatīšos cik tad tad viss ir traki :emo:
Profila bilde
Gofmans
Ziņojumi: 345
Pievienojies: 13 Mar 2011, 10:33
Braucu ar: Traktoru
Atrašanās vieta: Latvija,Rīga/Dārziņi/Ķengarags
Reputācija: 1
 

17 Jūn 2011, 12:52

Varbūt ir kāds kurš varētu piemetināt izpūtējam galu vai kādu ieteikt par nedārgām naudiņām vēlam netālu no centra. Citādi zb salonā atgāzes ostīt.
Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

17 Jūn 2011, 15:49

Parasti lēti ir pie power lietotāja Lauriko, viņš atrodas Andrejostā.
Profila bilde
Rolands
Ziņojumi: 2500
Pievienojies: 13 Mar 2011, 17:49
Atrašanās vieta: Garkalne,Ādaži

11 Jūl 2011, 21:46

kurš varētu man sametināt apakšu,rīt ieliksu bildes ko tieši?!
Profila bilde
barts
Ziņojumi: 44
Pievienojies: 09 Apr 2011, 23:42
Braucu ar: 328

11 Jūl 2011, 23:59

Nu patiesība pusautomatam un MMA (elektrodiem) tāpat kā TIG ir vienada stipruma šuves, tikai jaizvelas pareiza matreala stieple, elektrodi vai stieniši, un ar pusautomatu var pat dzelzceļa sliedes metinātvienkarši katrai lietai nepieciešams atiecīgas jaudas aparāts, un viss kvalitativaka šuve bus ar TIG es ieteiktu macities no sākuma ar elektrodiem lai izprastu kas ta metinašana ir par zveru un kā dabut caurkusumu jo matrealam abas šuves pusēs ir jabūt vienādā daudzumā un jebkurā gadījuma vajadzētu blakus kadu profu kas pastāsta kas un kā, kautvai kādā leķī jātur elektrodu, ka gazes padevei litri min jābūt vienādai ar pusautomata pistoles gala diametru milimetros utt..... jo kamēr pats visu sapratīs paies diezgan laiciņš.
Profila bilde
RENIO
E36 Club Latvia
Ziņojumi: 11570
Pievienojies: 15 Mar 2011, 17:30
Braucu ar: 2 BMW
Atrašanās vieta: Rīga
Reputācija: 20
 

18 Jūl 2011, 11:55

Kāds nevēlas haltūru?
Man vajag pārmetināt izpūtēju! Sākot no ugunsslāpētāja.
STEIDZAMI!
PM
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

18 Jūl 2011, 21:53

barts rakstīja:Nu patiesība pusautomatam un MMA (elektrodiem) tāpat kā TIG ir vienada stipruma šuves, tikai jaizvelas pareiza matreala stieple, elektrodi vai stieniši, un ar pusautomatu var pat dzelzceļa sliedes metinātvienkarši katrai lietai nepieciešams atiecīgas jaudas aparāts, un viss kvalitativaka šuve bus ar TIG es ieteiktu macities no sākuma ar elektrodiem lai izprastu kas ta metinašana ir par zveru un kā dabut caurkusumu jo matrealam abas šuves pusēs ir jabūt vienādā daudzumā un jebkurā gadījuma vajadzētu blakus kadu profu kas pastāsta kas un kā, kautvai kādā leķī jātur elektrodu, ka gazes padevei litri min jābūt vienādai ar pusautomata pistoles gala diametru milimetros utt..... jo kamēr pats visu sapratīs paies diezgan laiciņš.
jaa tikai tur jau ta lieta ka ar tig neviens lielas suves netaisis, jo laiks paies nepaknapo, bet viennozimigi piekritu, ka ar tigu nepaliek caurumu, kuri bus gadijumos, ja netik pieredzejis cilveks metinas ar elektodiem, vai ar migu.
nepiekritisu par to ka, ar visiem metinamajiem ir vienadas stipruma suves, jo domaju ka zinasi, ka metinot ar elekrodiem piemeram 7xxx elektodiem taisot suvi tadu pasu ka ar migu taisot, izturigaks bus elektrodu metinajums, del attieciga matreala elektroda.
parasti jau ta ari ir ka rupnicas tiek metinats ar migu, taisot konstrukcijas utt, bet ja iet runa par labosanu, tad izvelas tikai un vienigi elektrodus, ;)
un par macisanos ar elektrodiem pilnigi nepiektritu, jo tas vien bus ka lips klat un tiks sadrasti elektrodi raujot nost un lokot. (veja izmesta nauda) nerunajot par caurumiem, spraugam un citiem zveriem :drink:
mig ir viennozimigi vieglakais veids ka saprast metinasanas procesu. (es personigi saku ar tig, bet kad tiku pie mig likas ka katrs kurs mak skaitit lidz 10 varetu ar tadu metinat)
...
Profila bilde
barts
Ziņojumi: 44
Pievienojies: 09 Apr 2011, 23:42
Braucu ar: 328

18 Jūl 2011, 23:55

Taisa, taisa ar TIG lielas šuves es igdienā fūrēm rāmjus, gan dažādas alumījīja konstrukcījas ar tigu metinu, un ar atiecīgas jaudas iekārtu var diezgan ātri metināt! Nu ar mma iesākt ieteicu jo uzskatu ka ne vienmēr tas vieglākais ceļš ir tas labākais, bet nu mig protams būs vieglākais! :drink:
Profila bilde
Armando
Heineken
Ziņojumi: 6016
Pievienojies: 02 Mar 2011, 23:38
Braucu ar: e61
Atrašanās vieta: ireland
Reputācija: 72
 

19 Jūl 2011, 00:22

nu aluminiju jau jaa! par to nau nekadas runas! pats ar to ari nodarbojos un loti biezi visadas lielas aluminija detalas ar tigu metinu, patiesiba migu izmantoju preks aluminija tikai tad kad ar tigu nevaru pieklut klat, savadak baigi daudz jaregule metinamais, lai varetu suvi noturet vienadu, metinot garus gabalus.
bet es iepriekseja posta par tigu runajot nebiju domajis ne aluminija, ne nerzas metinasanu, bet gan ka parastaa bleka metinasanu, jo ikdiena, seit no foruma dalibniekiem, nevienam nekad nebus nepieciesams saimnieciba metinat aluminiju vai nerusejoso vislaik :yes: :sarunats:
...
Profila bilde
Leopards
Ziņojumi: 217
Pievienojies: 24 Sep 2012, 21:37
Braucu ar: 13 autobusu(šad tad)
Atrašanās vieta: Rīga-Vecumnieki

06 Okt 2012, 18:54

Sveiki! A kā ir ar Gembler MIG 175 (160 A) aparātiem? lētākais ir pa 140lsiem,,,ar tadu mašīnu var salāpīt? un cik es saprotu viņam gāze ar vajadzīga,,cik tā maksā šobrīd?
es ar eloktrodiem māku metināt,,takā tagat doma ir iegādāties pusautomātu.... :rolleyes:
Špaktele dara brīnumus...