Nāsis - Hroma noņemšana un krāsošana.

Profila bilde
Elstins
Ziņojumi: 216
Pievienojies: 29 Jūl 2014, 22:40
Braucu ar: 318 Touring
Atrašanās vieta: Rīgas
Reputācija: 2
 
Visiem zināms, ka lielu popularitāti ir iemantojušas nāsis melnā krāsā. Jau no paša sākuma vēlējos aizvākt no priekšas tos hroma riņķus un beidzot saņēmos to izdarīt.
Es izmantoju:
Plakanais skrūvgrieznis - lai izņemtu nāsis un tās izjauktu.
Ass celtniecības nazis - lai nokasītu hroma pārklājumu.
Saimniecības stangas - lai vieglāk noplēstu hromu.
400 ūdens papīrs - plastmasas apslīpēšanai pirms gruntēšanas.
Plastmasas gruntskrāsa
1500 ūdens papīrs - grunts izslīpēšanai
Attaukošanas līdzeklis un putekļu lupatiņa - virsmu sagatavošanai pirms gruntēšanas/ krāsošanas (ja nav, var izmantot alternatīvas... brake cleaner vai ko tādu)
Izvēlētā krāsa.
Iesaku izmantot plānus cimdus, jo plānās hroma maliņas ir diezgan asas.
Un protams kaudze pacietības.Ja tās nav, tad var iet uz tūninga veikalu un nopirkt gatavus ķīniešus :lol:

Ar skrūvgrieni uzmanīgi izņemam nāsis no brilles, cenšoties neaplauzt plastamas ķepiņas. Pēc tam no restēm atdalam gredzenus.
Attēls
Pirmkārt jāuzsver, ka hroms ir metāls pie kura krāsa nu galīgi negrib turēties klāt. Varbūt neesmu informēts par speciālām grunstkrāsām, bet lai nu kā, tādas man nebija. Tas nozīmē, ka pirms vēlamies nāsis pārkrāsot, būs jānoņem hroma parklājums. Uzreiz varu pateikt, ka var aizmirst par slīpēšanu ar smilšapapīru. Hroms ir uzklāts salīdzinoši biezā slānī un ir diezgan ciets.

Es hroma noņemšanai izmantoju asu celtniecības nazi.
Vispirms iekšpusē hroma pārklājumā atgriežam vienu pārrāvuma līniju. Visvieglāk to izdarīt tieši uz stūra, taču uz iekšējā, jo ārējo, kuru var redzēt, mēs traumēt nevēlamies.
Attēls
Kad tas izdarīts, varam sāk lobīt hromu vaļā. Es darīju kā attēlā, vienu naža stūri visu laiku atbalstot pret gredzena korpusu un gluži kā konservu kārbu mūķējot vaļā atvalcēju hromu pāri gredzena malai.
Attēls
Kad maliņa atvalcēta pāri stūrim, varam izmantot saimniecības stangas, lai atvieglotu procesu.
Attēls
Rezultātā esam tik tālu.
Attēls
Tālāk diezgan smuki strēmeles lobijās nost. Tas gan atkarīgs no hroma kārtiņas biezuma. Jo tā ir biezāka, jo vieglāk būs ar stangām to satvert un nolobīt nost, taču ja tā ir plāna, tā nemitīgi drūp un tās nokasīšana aizņem daudz vairāk laika.
Attēls
Tadāā
Attēls
Es nokasiju arī gredzenu iekšējās malas, lai krāsai būtu labāka saķere, lai no stūriem tā nesāk lobīties nost.

Nolobītos gredzenus es apslīpēju ar 400 ūdenspapīru, lai nogludinātu kādus raupjumus, kuri radušies plastmasus skrubinot ar nazi.
Virsmu notīra ar attaukotāju, noņem putekļus un nogruntē. Izmantoju mājas variantu ar Dupli Color plastmasas grunti caurspīdīgā krāsā. Jāatdzīst, ka ļoti, ļoti labi klājas.
Attēls
Gruntēju divās kārtās un pēdējai kārtai līd,z galam nenožūstot, uzpūtu ar melnu krāsu plānu kārtiņu, lai gredzeni būtu tumši, bet ne tik daudz kā beigu krāsošanā.
Atstāju, lai nožūst.
Ar 1500 ūdenspīru ūdens peldē slīpēju gredzenus līdz principā visa melnā kārtiņa viscauri tiek noslīpēta. Šajā brīdī jūs redzēsiet melnus punktiņus un svītriņas - tās ir rievas un negludumi, kuri radušies hroma nokasīšanas procesā. Slīpējam līdz izslīpējam šos plankumus (protams, ja tie nav pārāk dziļi, tad iespējams jau špaktelēšana jāiesaista) . Tādā veidā būsi drošs, ka esi virsmu izslīpējis gludu.

Atkal attaukojam, noņemam putekļus un krāsojam :super:
Es izvēlējos matētu melnu krāsu, lai iet kopā ar moldingiem, kuri nākamie piedzīvos restaurāciju.
Saliekam visu uzmanīgi atpakaļ un priecājamies par paveikto. Par melnām OEM nāsīm :clap:
Rezultāts
Attēls
Noteikti ir daudz visādi aizrādījumi vai lietas kuras var darīt savādāk. Droši padalamies ;)

Šis bija mans darba process un cerams, ka kādam tas noderēs. Veiksmi darbos ! :drink:
Veicu automašīnu pulēšanas darbus, lieku nano pārklājumus uz virsbūvēm un stikliem.
Virsbūves iespiedumu (buktes) taisnošana bez detaļu pārkrāsošanas, saglabājot pašreizējo krāsu.
Jautājumi droši uz 26198785 (vislabāk ar bildi uz whatsapp) vai PM.
Profila bilde
normāls čalis
Ziņojumi: 582
Pievienojies: 30 Mar 2013, 20:24
Braucu ar: e41 ;)
Atrašanās vieta: Rīga
Super apraksts! Liels paldies!
Kalnz rakstīja:e36 bez bloķa ir alus bez grādiem / sieviete no gumijas / elektriskā cigarete u.tml
Mana māte - "ārprāts! Viņam tak riepas deg, viņam tas ir jāpasaka!" Runājot par apļa slīpētāju.
Attēls
Profila bilde
raudzha
Ziņojumi: 649
Pievienojies: 04 Mai 2014, 14:25
Braucu ar: 2.5TDS
Atrašanās vieta: Saulkrasti
OO , tādu prikolu nemaz nezināju , es pa lielam ar matējamo švammi nomatēju to hromu kārtīgi ,nokrāsoju, nolakoju, nav nekas nolecis nost. Bet šis izkatās labāks variants manuprāt :D
Castroll rakstīja:nerauj stresu rauj dūrē
Profila bilde
Lācis
Ziņojumi: 1810
Pievienojies: 31 Jūl 2013, 07:16
Braucu ar: m54b25
Atrašanās vieta: Limbaži, Rīga
Reputācija: 5
 
Malacis, tas te noderēs, vienas liekas nāsis mētājas kuras varētu paskrubināt ;)
Profila bilde
gruzs
Ziņojumi: 542
Pievienojies: 08 Feb 2012, 16:24
Braucu ar: viens astoņ
ar 1500 pārslīpē grunti? :o

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk 2
Attēls
Profila bilde
Elstins
Ziņojumi: 216
Pievienojies: 29 Jūl 2014, 22:40
Braucu ar: 318 Touring
Atrašanās vieta: Rīgas
Reputācija: 2
 
Jā... grunti slīpē ar ūdenspapīru un klucīti , lai dabūtu spoguļa efektu, izvairītos no citroniem utt. Šajā gadijumā viegi ar plaukstu, ar apļveida kustībām, lai neieslīpētu nevajadzīgas rievas :hahaha:
Gan jau Orkāns vairāk par šo pastāstītu :super:
Veicu automašīnu pulēšanas darbus, lieku nano pārklājumus uz virsbūvēm un stikliem.
Virsbūves iespiedumu (buktes) taisnošana bez detaļu pārkrāsošanas, saglabājot pašreizējo krāsu.
Jautājumi droši uz 26198785 (vislabāk ar bildi uz whatsapp) vai PM.
Profila bilde
Lācis
Ziņojumi: 1810
Pievienojies: 31 Jūl 2013, 07:16
Braucu ar: m54b25
Atrašanās vieta: Limbaži, Rīga
Reputācija: 5
 
p.s. - ar pirms face lift nācīm nav tik vienkārši.
Profila bilde
ikey07
Ziņojumi: 4212
Pievienojies: 26 Mar 2013, 14:44
Braucu ar: '99 Cabrio
Atrašanās vieta: Mārupe
Reputācija: 9
 
Nemaz nezināju ka tas ir īsts hroms, likās kāda nakļene :clap: :super:
- ikey07
Profila bilde
Rolish
Ziņojumi: 715
Pievienojies: 22 Mai 2012, 19:29
Braucu ar: old wagon
Atrašanās vieta: Sigulda
looks good :super:
arī pisī*u kapeiku un darīšu sādi :lol: :super:
livedd
Ziņojumi: 37
Pievienojies: 30 Jūl 2014, 20:33
https://www.youtube.com/watch?v=otCtkVePX_0 hromam pa virsu un vis kartiba :sarunats:
Profila bilde
normāls čalis
Ziņojumi: 582
Pievienojies: 30 Mar 2013, 20:24
Braucu ar: e41 ;)
Atrašanās vieta: Rīga
Plastidips un krāsošana pa virsu hromam lups nost ātri. diy lūk būs noturīgākais un smukākais variants.
Kalnz rakstīja:e36 bez bloķa ir alus bez grādiem / sieviete no gumijas / elektriskā cigarete u.tml
Mana māte - "ārprāts! Viņam tak riepas deg, viņam tas ir jāpasaka!" Runājot par apļa slīpētāju.
Attēls
livedd
Ziņojumi: 37
Pievienojies: 30 Jūl 2014, 20:33
nu nezinu jav 1 gadu barukaju un nekas nav nonacis nost :doh:
Profila bilde
JānisK-[JK]
Ziņojumi: 1088
Pievienojies: 22 Sep 2014, 18:13
Reputācija: 2
 
normāls čalis rakstīja:Plastidips un krāsošana pa virsu hromam lups nost ātri. diy lūk būs noturīgākais un smukākais variants.

Esmu hromu krāsojis bez matēšanas, kārtīgi attauko, ne ar acetonu vai citu šķidrumu, kurš atstāj plēvīti, bet ar tam paredzētu šķidrumu! Pēc tam ar epoksīda vai divkomponentu grunskrāu nogruntē un krāso! Trīs gadus uz žiguļa priekšējās restes turējās bez problēmām, divās vetās bij ar akmeņiem noista krāsa. Kad kasīju to visu nost bija ko pajāties, visai grūti nāca nost.
Profila bilde
Elstins
Ziņojumi: 216
Pievienojies: 29 Jūl 2014, 22:40
Braucu ar: 318 Touring
Atrašanās vieta: Rīgas
Reputācija: 2
 
Man nav sirdsmiera, ja tas hroms paliek apakšā :lol:
Veicu automašīnu pulēšanas darbus, lieku nano pārklājumus uz virsbūvēm un stikliem.
Virsbūves iespiedumu (buktes) taisnošana bez detaļu pārkrāsošanas, saglabājot pašreizējo krāsu.
Jautājumi droši uz 26198785 (vislabāk ar bildi uz whatsapp) vai PM.
Profila bilde
Nixon
Ziņojumi: 5884
Pievienojies: 13 Dec 2011, 20:59
Braucu ar: BECAUSE RACECAR
Atrašanās vieta: Valmiera, Mazsalaca
Reputācija: 22
 
Jau kādu pusstundu knibinu un esmu šitik tālu... :hahaha: Paldies, tas nav priekš manis. :lol:
Jums nav vajadzīgās atļaujas lai apskatītu šo pielikumu.
Attēls
Profila bilde
guzlis
Ziņojumi: 705
Pievienojies: 29 Apr 2012, 23:11
Braucu ar: e91 LCI & Triumph
Reputācija: 1
 
nekad neesmu sapratis kāda jēga kasīt to hromu nost un kko krāsot un rezultātā pēc laika tik un tā tas viss sāk lobīties. menemaksā jau tik dārgi.
Autobusu un Mikroautobusu noma
http://www.rptransports.lv
Attēls
Profila bilde
G1RT5
Ziņojumi: 935
Pievienojies: 24 Dec 2011, 18:09
Braucu ar: RS
nu ja rokas aug no D, tad lobās pēc laika... ja normāli noslīpē, tad tur nekas nelobās, pats nobraukāju 2g ar krāsotām, nekas nekur nelobijās tanī pašā laikā citiem jau pēc paris mēnešiem jau viss ir vaļā...
Vīrieši ir dzimuši starp sievietes kājām un pavada atlikušo mūžu lai tiktu atpakaļ starp tām!
Kapēc? Jo nav labākas vietas par mājām . :D
Profila bilde
guzlis
Ziņojumi: 705
Pievienojies: 29 Apr 2012, 23:11
Braucu ar: e91 LCI & Triumph
Reputācija: 1
 
nu priekša tāpat ar visādiem akmentiņiem nodauzas parasti. a kvalitatīvi visu izdarot tās izmaksas rezultātā būs tādas pašas kas nopirkt melnās tikai izpaliks tas čakars ar hroma noņemšanu, krāsošanu u.t.t. bet nu ja gribās protams pašam pačakarēties tad jā
Autobusu un Mikroautobusu noma
http://www.rptransports.lv
Attēls
Profila bilde
Emzī
Ziņojumi: 772
Pievienojies: 08 Apr 2012, 00:15
Braucu ar: 323i cabrio
Atrašanās vieta: Jelgava
Var tak arī nekasīt, ko jūs cepjaties :super:
Profila bilde
Nixon
Ziņojumi: 5884
Pievienojies: 13 Dec 2011, 20:59
Braucu ar: BECAUSE RACECAR
Atrašanās vieta: Valmiera, Mazsalaca
Reputācija: 22
 
Es beigās matēju to pašu hromu un nokrāsoju.
guzli, nezinu kur nopirkt OEM melnas prefacelift "nāsis"... Tās ķīniešu, kas izskatās pēc facelift nepatīk.
Attēls